І знову карта Левченка?!.

23.08.17

Днями у Пултовецькому будинку культури відбулась інформаційна зустріч мешканців громади із керівником відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олегом Левченко. Приводом для зустрічі став новий перспективний план об’єднання громад, у якому Пултовецьку громаду із невідомих причин чомусь приєднали до Браїлівської ОТГ. Людей згаданий факт вкрай обурив, тож очільниця сільської ради Зоя Заверуха запросила автора карти, аби він пояснив людям з яких міркувань так сталось. На заході були присутні депутати Вінницької обласної ради Олександр Масленніков, районної ради Володимир Єфімов та обурені мешканці громади.
«Мені зателефонували жителі Пултовецької громади, - розповідає Олександр Масленніков, - та повідомили про ситуацію. Певна категорія громадян була налаштована дуже рішуче, вони навіть збирались йти перекривати трасу, аби їх почули та звернули увагу на проблему. Адже без погодження із громадою був створений новий перспективний план об’єднання, згідно з яким їх громада приєднана до Браїлівської ОТГ. Так, дійсно, процеси об’єднання в громаді рухаються повільно, але вже було проведено анкетування, за результатами якого люди висловлювали різні думки, та за приєднання до Браїлова не було жодного голосу. Я, звісно, насамперед підтримую думку громади і поважаю вибір її мешканців, відстоюватиму інтереси людей, тому я сьогодні тут і готовий допомагати громаді у будь-яких починаннях».
Олег Левченко вкотре наголошував, що новий варіант плану - це його власне бачення, на яке він має право, карта не має жодної юридичної сили. І була створена задля того, аби вносити в неї зміни та пропозиції від громад. «Тож потрібно писати лист до Вінницької обласної державної адміністрації, - пояснив він, - із проханням врахувати Вашу думку при затвердженні перспективного плану». 
Головним питанням, яке турбувало людей - з якої причини він змінив попередній перспективний план, згідно з яким громада мала об’єднуватись із Якушинецькою ОТГ? Представник «Центру розвитку місцевого самоврядування» зауважив, що за методикою населені пункти об’єднуються відповідно до географічного розташування. «Пултовецька громада розташована найближче саме до Браїлова, тому в плані була віднесена саме туди, - наголошував Олег Левченко. - Взагалі у громади є три шляхи дій у даній ситуації (так радив виступаючий): нічого не робити і чекати, поки буде ухвалено закон про адміністративно-територіальний устрій, згідно з яким громаду приєднають до існуючих на той час ОТГ (тоді добровільність закінчиться); спробувати створити свою ОТГ із центром у Пултівцях шляхом об’єднання із сусідніми громадами, але попередньо потрібно прорахувати, чи буде вона спроможною; приєднуватись до вже існуючої Якушинецької ОТГ або до м.Вінниці (але для цього потрібні запрошення від них, тобто ініціативу повинен проявити центр)».
Сільський голова Зоя Заверуха зауважила, що обговорення об’єднання в громаді триває, вона мала зустрічі з очільниками Широкогребельської та Некрасівської сільських рад. Також спеціалісти прораховували можливість створення ОТГ із центром у Пултівцях, але, на жаль, цифри вперто суперечать цьому, за підрахунками громада не буде спроможною. 
Олег Левченко наголошував, що краще, коли об’єд-нується багато громад, адже, як показує досвід, (зокрема Сокиринецької ОТГ) невеликим ОТГ важко функціонувати, коштів на утримання необхідних підрозділів може не вистачати. Але це право громади, вони можуть пробувати.
За результатами зібрання, яке відбувалось на підвищених тонах, іноді доходило і до криків, дійшли висновку, що наразі необхідно писати листа до Вінницької обласної державної адміністрації із проханням внести зміни до перспективного плану. А надалі необхідно вирішувати або починати активно діяти і рухатись до об’єд-нання, або залишатись самостійними до того моменту, коли добровільність закінчиться, тоді приєднають примусово. Головне, пос-тійно слідкувати за новими планами та картами, аби укладачі в них враховували думку Пултовецької громади.

Джерело інформації: Вінницька 
регіональна газета "Подільська зоря"

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація