Господар і меценат

10.12.19

Наша земля дуже щедра і такою вона була споконвіку. Безкінечні золоті лани: їдеш і їдеш, і здається, що минають століття, а не хвилина за хвилиною. Здавна нашою найбільшою святинею є хліб і земля. Адже родючі українські чорноземи та люди, котрі на них працюють, найбільші цінності держави і та платформа, що може консолідувати країну. Але й не варто забувати, що праця біля землі надзвичайно складна, виснажлива, потребує чимало сил, терпіння, вміння та любові.

Вінниччина споконвіку вважається аграрним краєм, славиться своїми невтомними, працьовитими та завзятими господарями. Відтак, в рамках висвітлення діяльності депутатів Вінницької районної ради 7 скликання, ми познайомимо Вас, шановні читачі, із добре знаним успішним підприємцем, меценатом - Євгеном ВАЙНОМ.

Євген Дмитрович - син засновника і за сумісництвом комерційний директор СФГ «Відродження».

«Зараз підприємство має у підпорядкуванні 3500 га, - розповідає фермер. Вирощуємо такі культури, як кукурудза, соняшник, пшениця, ячмінь, ріпак, хоча минулого року останню культуру не засіяли через брак опадів.

Діяльність господарства «Відродження» розпочалася у 1985 році всього з 10 га землі. На той час мій батько був одним із перших, хто розпочав сільськогосподарську діяльність у цьому регіоні. Пам’ятаю, як він з моїм дядьком доволі довго їздив по регіону, дивилися землі. Вже з 1992-го розпочався більш активний розвиток підприємства, - згадує Євген Вайн. У 1992 році в нас було 36 га, старенький «Москвич», ледь живий трактор Т-70С та невичерпний ентузіазм. На початку сфокусувалися на буряку, адже зовсім поряд був розташований Степанівський цукровий завод, з яким і співпрацювали.

Я із братом Веніаміном вже з дитинства були залучені до сільського господарства. З восьми років ми завжди щось сапали, допомагали, - ділиться депутат. Тож з вибором майбутньої професії у мене питань не виникло. Хоч згодом і здобув декілька вищих освіт - економічну та технічну (програмування)».

Євген Дмитрович зізнається: якщо на початку вони з батьком та дядьком самі працювали на землі вдень і вночі, то зараз керувати процесами стало зручніше. Це обумовлено і появою сучасних технологій, і збільшенням кількості працівників.

При цьому сільське господарство підприємець вважає доволі творчою професією. «В агрогалузі кожен день нові виклики - то погодні умови, то хвороби рослин. Тому тут постійно потрібно імпровізувати, що робить сільське господарство дуже цікавою сферою. І для мене це певна творчість - переконує фермер.

Наразі СФГ працює з сучасною технікою, результатами роботи якої господар дуже задоволений. На підприємстві усвідомили необхідність вартісної техніки понад 10 років тому. І не помилилися, адже з її придбанням результати роботи значно зросли.

Не секрет, що у потужному розвитку аграріям допомагає залучення банківських кредитів. Господарство «Відродження» не виключення. Техніку здебільшого купували у кредит під 10–11% річних. Так для фермерів вигідніше, аніж одразу викласти кошти.

Також окремо можна виділити аграрні розписки: ще 10–15 років тому ми і мріяти не могли про таку банківську послугу. Хочу підтвердити зручність такого інструменту через відсутність поняття «застави». Тобто домовленість йде про майбутній врожай. Звісно, банки все дуже суворо перевіряють, але для господарств із тривалою та позитивною банківською історію є можливість користуватися такими перевагами».

На терені Вінницького району Євгена Дмитровича знають не тільки як успішного підприємця, але й благодійника. Адже він та очолюване ним фермерське господарство завжди допомагають людям, котрі до нього звертаються, сприяє фінансово, за проханням надає пайовикам техніку для обробітку земельних ділянок.

Після обрання депутатом до Вінни-цької районної ради піклується й про соціальну сферу громади від якої його було обрано – Жабелівки.

Опікується обранець проблемами садочка (який ще досі не відкрито), ФАПу, сільського клубу, тощо.

«Головною проблемою у громаді, яка і досі залишається не вирішеною є облаштування дитячого садочка. Тривають ці роботи вже протягом багатьох років. Нещодавно справа зрушила з місця та з районного бюджету були виділені значні суми коштів на його облаштування.  На ці гроші було виконано ремонтні роботи. Наше підприємство також долучилось до цієї важливої для громади справи, задля якнайшвидшого закінчення ремонту були виділені кошти. Проте облаштування дошкільного закладу так і не завершено, наразі залишився не дуже значний об’єм робіт, проте завершити їх так і не вдається.

Однією із важливих справ, яку вдалось довести до кінця, стало облаштування водогону у Жабелівці. Задля виготовлення проектно-кошторисної документації на водогін я виділяв частину власних коштів. Затим, після мого звернення до колишнього народного депутата Олексія Порошенка, була ви-ділено більше ніж півтора мільйони гривень на цю справу. Врешті спільними зусиллями місцевої, районної влад, народного депутата цю справу було вирішено – водогін функ-ціонує.

Ще на початку депутатської каденції, дізнавшись що у Жабелівському клубі існувала проблема із апаратурою, власним коштом придбав усе необхідне. Також презентували «одяг» сцени. На ремонтні роботи у закладі культури наше підприємство виділяло значну суму коштів.

СФГ «Відродження» постійно виділяє кошти на поточний ремонт доріг у громаді.

Кошти із депутатського фонду надаю мешканцям Жабелівки, котрі потрапили у складні життєві обставини, або звертаюся із проханням щодо допомоги на лікування.

Неодноразово надавав кошти для проведення спортивних та творчих змагань, закуповував призи, також надавав новорічні подарунки та презенти для випускників.

Загалом у житті керуюсь важливим постулатом, що головне у будь якій  ситуації залишатись насамперед людиною й тільки тоді ти ніколи не помилишся у своїх діях».

Напевно саме завдяки такому ставленню до життя та людей, жазі до праці, завзятості та підтримці найближчих Євгену Вайну вдається реалізовувати плани та задуми.

 

За матеріалами Вінницької регіональної газети "Подільська зоря"
підготовленими в рамках висвітлення діяльності депутатів Вінницької районної ради

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація