Головне управління Державної фіскальної служби України інформує про встановлення місцевих податків і зборів на 2019 рік

05.06.18

Головне управління ДФС у Вінницькій області інформує про наступне. Сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів, що визначено пунктом 12.3 статті 12 Податкового кодексу України від 02.12. 2010 року №275 5-VI, зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс).

Офіційно оприлюднене рішення про встановлення місцевих податків та зборів є нормативно-правовим актом з питань оподаткування місцевими податками та зборами (пункт 12.3 статті 12 Кодексу). Законом України від 07.12.2017 № 2245-УІП „Про внесення змін до Податкового Кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році” (далі - Закон №2245) до пункту 12.3. статті 12 Кодексу внесено зміни, зокрема, в частині надання копій прийнятих рішень про встановлення місцевих податків та зборів до контролюючих органів.

Зазначеними змінами визначено, що копія прийнятого рішення про встановлення місцевих податків і зборів або про внесення змін до них надсилається в електронному вигляді у десятиденний строк з дня прийняття до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів, але не пізніше 1 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін до них. 

Кабінетом Міністрів України 24.05.2017 року прийнято Постанову № 483 від „Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки”.

Також, внесеними змінами передбачено, що орган місцевого самоврядування у десятиденний строк з дня затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель направляє в електронній формі до контролюючого органу інформацію про нормативну грошову оцінку земель, яка відповідно до статей 271, 289 Кодексу є базою оподаткування та використовується для визначення розміру земельного податку та орендної плати.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, не пізніше 15 липня поточного року оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті зведену інформацію про розмір та дату встановлення ставок місцевих податків та зборів на відповідних територіях, зведену інформацію про проведену нормативну грошову оцінку земель.

При цьому, пункт 12.5 статті 12 Кодексу доповнено абзацом другим такого змісту: „Платники місцевих податків та зборів при визначенні своїх податкових зобов'язань можуть використовувати зведену інформацію, розміщену на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику”. Такі платники звільняються від відповідальності у разі, якщо у зведеній інформації, розміщеній на офіційному веб-сайті, виявлено помилку, що містить розбіжності між даними контролюючих органів та даними офіційно оприлюдненого рішення про встановлення місцевих податків та зборів.

З огляду на вищевикладене, з метою забезпечення правильності обчислення та повноти сплати до відповідних місцевих бюджетів місцевих податків і зборів, в зв’язку з тим, що процедура дотримання статті 12 Кодексу потребує чіткої взаємодії та координації роботи територіальних громад, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, органів Держгеокадастру, органів фіскальної служби, Головне управління ДФС у Вінницькій області просить Вас сприяти у наступному:
1. Розглянути на спільних нарадах голів районних рад, органів місцевого самоврядування, фіскальних, фінансових органів питання стосовно прийняття рішень про встановлення місцевих податків і зборів на 2019 рік та своєчасного надання в електронному вигляді копій таких рішень контролюючим органам за формою, визначеною постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 року №483.
2. Рекомендувати сільським, селищними, міськими радами та радами об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад:
2.1. Своєчасно прийняти рішення про встановлення місцевих податків та зборів на 2019 рік та в установлені терміни надати їх копії в електронному вигляді за формою, визначеною постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 року №483 контролюючим органам, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів.
2.2. Надати на електронних носіях до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів копії рішень про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація