ГОЛОВИ РАЙОННИХ РАД ВІННИЧЧИНИ ПЕРЕЙМАЛИ ДОСВІД ЗАКАРПАТТЯ

06.11.18

В Україні відбуваються процеси децентралізації, об’єднання громад та численні зміни в бюджетному та іншому законодавстві, які напряму торкаються органів місцевого самоврядування. Громадам важко адаптуватись у вирі таких змін та використовувати нові підходи в роботі, в тому числі з питань об’єднання громад. Співпраця між громадами дозволяє досягти позитивних зрушень з різних питань, в тому числі і економії громадських та бюджетних ресурсів, удосконалювати послуги,що може позитивно вплинути на економічний розвиток громад та поліпшувати стан інфраструктури.

Саме з метою перейняття досвіду об’єднання та розвитку громад, голова районної радим Сергій Сітарський 28-30 жовтня в складі делегації самоврядців з Вінницької області відвідав Закарпаття. 

Вінничани побували в громадах Мукачівського району, зокрема відвідали місто Мукачів, ознайомилися з напрямками роботи смт Берегово, оглянули об’єкти соціальної сфери м. Рахів, побували у смт Великий Бичків та інших громадах Закарпатської області.

Увагу голів районних рад привернув розвиток туритстичної сфери. Адже на Закарпатті туризм в громадах – це головний напрямок та основне джерело доходу. Поряд з цією галузю розвивається й освіта, соціальна сфера та інфраструктура. Значна увага приділяється екології, багато насаджень,  зелених  зон, парків відпочинку, фонтанів. Дуже пізнавально було перейняти досвід колег Закарпаття саме в цьому напрямку, оскільки в багатьох районах ВІнницької області туризм теє виходить на передове місце. 

Також звертали увагу і на розвиток бізнесу, підприємництва і фермерства. Зазначалось, що на Закарпатті люди використовують сировинні ресурси за прямим їх призначенням і з урахуванням географічної складової цієї місцевості. Зокрема, тут майже кожне господарство має виноградники та займається виноробством. Та й цю галузь пов’язують з туризмом – влаштовують екскурсії на виноробні, показують весь процес виготовлення цього напою, влаштовують дегустації, проводять майстер-класи з лозоплетіння. Крім винограду,  вирощують й горіхові – фундук та ліщину. Майже кожне село знайшло свій напрямок, свою “родзинку”, яка вирізняє їх з-поміж інших громад. 

Підводячи підсумки візиту, керівник Центру організаційно-правового забезпечення, розвитку і реформування місцевого самоврядування  Секретаріату ВОАОМС Світлана Буяльська  підкреслила, що найважливіше під час таких поїздок перейняти досвід, вивчити успішні практики задля їхньої адаптації у своїх громадах.

Нагадаємо, що Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування активно працює в напрямку налагодження міжрегіонального партнерства на рівні територіальних громад Вінницької області та громад з інших областей України з метою розвитку та поглиблення двостороннього співробітництва. Вже підписали Меморандуми про співробітництво ОТГ Вінниччини і Хмельниччини.

Наразі така ж співпраця планується з Івано-Франківською та Житомирською областями.

 

Джерело: Вінницька обласна Асоціація 
органів місцевого самоврядування

 

 

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація