Голова районної ради взяв участь в засіданні Координаційної ради щодо національно-патріотичного виховання молоді

13.06.19
 
12 червня 2019 року голова районної ради Сергій Сітарський прийняв участь в розширеному засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради, основним питанням якого було організація національно-патріотичного та духовно-морального виховання молодого покоління. Національно-патріотичне виховання є важливим засобом громадянської освіти. 
 
– Вінниччина у трійці перших регіонів України, де на обласному рівні було затверджено Обласну цільову соціальну програму національно-патріотичного виховання молоді на 2017-2020 роки, – сказав голова обласної Ради Анатолій Олійник. – Сьогоднішня тема наштовхнула мене пригадати народну мудрість: «Народ, який планує на один рік – вирощує хліб. Народ, який думає на 10 років – вирощує сади. Народ, який думає на 100 років вперед – вирощує молоде покоління». Ще Теодор Рузвельт говорив: «Важливо, щоб ти був готовий померти за свою країну, але важливіше, щоб ти був готовий прожити життя заради неї». Маємо результати соціологічного дослідження за минулий рік з цієї тематики.
 
За результатами соцопитування 92,6% молоді вважає Україну своєю Батьківщиною, 77,4% – знає текст Державного гімну України, 76,4% – пишається тим, що є громадянином України, 75,3% – позитивно оцінює своє знання історії країни. Більше половини молоді вважає, що громадяни України повинні обов’язково вільно володіти українською мовою (66,5%) та використовувати у побуті речі з українською символікою (59,4%).
 
За результатами опитування 19% молоді готові захищати Україну зі зброєю в руках у разі мобілізації та 1,5% молоді серед усіх опитаних вже брали або беруть участь у військових діях.
 
– Найбільшу довіру в Україні серед молоді мають соціальні мережі – 37,6% та сайти інтернет-новин – 24,3%, – продовжив Анатолій Олійник. – Вважаю необхідним зосередити більшу увагу регіональних засобів масової інформації на висвітлення проектів з національно-патріотичного виховання, які реалізовуються в області, зокрема, і в соціальних мережах.
 
У Вінницькій області програма національно-патріотичного виховання молоді працює з 2017 року. Здійснюють реалізацію Обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання Департамент соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації, Департамент інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації, а також Департамент освіти і науки ОДА.
 
Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів обласного та місцевих бюджетів та інших передбачених законом джерел. В обласному бюджеті на 2019 рік заплановано 1 млн 613 тис. 400 грн на виконання заходів з національно-патріотичного виховання.
 
– Це одна із перших обласних програм, яка була прийнята на сесії обласної Ради, – зазначив голова облдержадміністрації Валерій Коровій. – Пов’язана вона з великим колом питань, що стосуються системи національно-патріотичного виховання. Ми багато ведемо розмов про патріотичне виховання дітей та молоді, але коли переходимо в практичну площину, то до прикладу, минулого року у травні в області роздали 15 тисяч повісток на строкову службу. По факту до військкомату прийшли дві тисячі людей з цих 15 тисяч, а придатними стройовими виявилися лише 500. Тоді виникає питання якості патріотичного виховання.
 
В ході обговорення запрошені голови районних рад та представники ОТГ розповідали про національно-патріотичне виховання дітей та молоді на підвідомчих територіях. Так про виконану роботу в Барському районі розповів голова районної ради Михайло Піддубний, на території Дашівської об’єднаної територіальної громади – представниця методичного кабінету Світлана Резніченко. А про заходи у Тиврівському районі повідомив голова районної ради Ярослав Красовський.
 
– Робота з національно-патріотичного виховання не може бути помітною зараз, – пояснив Ярослав Красовський. – Але вона проводиться в кожному селі нашого району. Районна цільова соціальна програма «Молодь Тиврівщини» на 2017-2019 роки була прийнята в Тиврівському районі у травні 2017 року. До того ж у нас є ще низка програм, які мають аспекти національно-патріотичного виховання. На сесіях районної ради неодноразово порушувалось питання національно-патріотичного та військового виховання зокрема.
 
Голова постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур ініціював створення в області молодіжного центру, як єдиного стаціонарного ресурсного комплексу.
 
– Я переконаний, що сучасна молодь є рушійною силою позитивних змін в Україні, – прокоментував Геннадій Федорович. – У нас на комісії постійно відбуваються дискусії щодо розгляду заходів і прозорого використання коштів, що направляються на програму національно-патріотичного виховання. На сьогодні, як на мене, ми фінансуємо здебільшого історичну площину – буклети, фільми, заходи, приділяючи менше уваги військово-патріотичному вихованню. Програма національно-патріотичного виховання не має чіткої системності. Пропоную внести мої пропозиції щодо військово-патріотичного виховання.
 
Свої ідеї щодо ефективності реалізації програми у Вінницькій області висловив голова громадської організації «Козацьке товариство «Вовковинецька Січ» Тарас Кушнір:
 
– Протягом шести років я працюю з дітьми Хмельницької та Вінницької областей, – розповідає Тарас Кушнір. – Практика останніх років показала, що системна робота в Україні ніде не ведеться. Єдина область, яка трохи більше проводить роботи з національно-патріотичного виховання, це Запорізька. Та робота, що там проводиться, допомогла боротися з проявами сепаратизму в їхньому регіоні. Я пропоную на Вінниччині об’єднати зусилля освіти, молоді та спорту й організувати заняття з територіальної самооборони, оскільки Вінниччина вважається колискою козацтва. Це була би постійна робота в школах, пов’язана з практичних навчань історичного досвіду оборони свого рідного краю. Переконаний, поступово залучаючи батьків та решту дорослих, ми змогли би згодом організувати загони тероборони.
 
Депутат обласної Ради, член постійної комісії обласної Ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Володимир Барцьось, зазначив, що дуже важливо, що на засіданні ради сьогодні є представники органів місцевого самоврядування, які реалізують державну політику на місцях. Він ініціював внести до програми патріотичного виховання, яку затвердять на сесії, дві зміни.
 
– Вінниччина – одна із лідерів у напрямі національно-патріотичного виховання дітей і молоді, – сказав Володимир Барцьось. – Завдяки нашій спільній з громадськими лідерами ініціативі й праці, 2016 року розроблено і ухвалено Обласну цільову програму національно-патріотичного виховання дітей і молоді до 2020 року. Вже третій рік поспіль програма фінансується з обласного бюджету і виконується. Звісно, потребує вдосконалення і більш якісного виконання усе заплановане, але в порівнянні з іншими регіонами і попередніми роками – це великий крок уперед. Є проблеми з організацією проведення патріотичної гри «Сокіл» («Джура») на місцях. Обов’язковість її проведення потрібно затвердити в проекті рішення координаційної ради. Другий важливий пункт – рекомендувати керівникам органів місцевого самоврядування підготувати пропозиції, щоб у кожному районі, на рівні кожної громади провести хоча б раз на рік влітку вишкільний табір національно-патріотичного виховання. Бо на сьогодні тільки кілька районів, де проводяться такі таборі силами волонтерів. Це все жива робота з дітьми, вона цікава і необхідна для молоді.
 
Голова громадської ради при обласній Раді Наталія Морозова запропонувала створити Центр національно-патріотичного виховання з відділеннями в області, аби моніторити виконання програми та аналізувати діяльність.
 
На завершення голова обласної Ради подякував всіх за участь, за те, що поспілкувались та обмінялись думками, адже роботи у цьому напряму вкрай багато. Як основне, зазначив, що цю роботу треба систематизувати, – підсумував голова обласної Ради Анатолій Олійник. 
 

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація