Голова районної ради взяв участь в кущовому семінарі в м.Калинівка

17.08.17

17 серпня поточного року в м. Калинівка відбувся останній з чотирьох кущовий семінар на тему «Створення ресурсно-інформаційних центрів в територіальних громадах Вінницької області та написання стратегічних планів розвитку територій ОТГ із залученням відповідальних за грантову діяльність на рівні районів та громад», в якому прийняв участь голова Вінницької районної  ради Сергій Сітарський.

Організаторами семінару виступили Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування та Вінницький обласний ресурсний Центр розвитку громад проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

До цього аналогічні семінари проводились в смт. Крижопіль (08.08.2017 року), м.Іллінці (10.08.2017 року) та м. Бар (15.08.2017 року). Учасниками останнього семінару стали більше 70 представників ОМС з Калинівського, Вінницького, Козятинського, Хмільницького та Літинського районів.

Програма семінару була насиченою та цікавою. Метою проведення цих заходів є запровадження системного підходу до грантової діяльності, через створення мережі ресурсних центрів у територіальних громадах області, а також висвітлення пов’язаного з розвитком територіальних громад, стратегічного планування в громадах на основі європейського та світового досвіду. На кожному з чотирьох кущових семінарів всім учасникам вручався, виданий ВОАОМС, посібник «Методичні рекомендації щодо створення та діяльності Ресурсно-інформаційних Центрів в територіальних громадах».

На початку заходу заступник Голови обласної Ради – Михайло Кременюк в ході вітального виступу наголосив на важливості грантової діяльності: «Залучення позабюджетних коштів – це крок до європейського майбутнього!» А Перший заступник Керівника Секретаріату ВОАОМС Володимир Репей, наголосивши на активній позиції Асоціації в сфері грантової діяльності, акцентував увагу на необхідності створення ресурсних центрів, як запоруки активного залучення грантових коштів на розвиток громад.

Далі з присутніми поділився досвідом і здобутками голова Калинівської районної ради Василь Поліщук.

А потім перейшли до програми семінару. Першою перед представниками органів місцевогго самоврядування виступила координатор Вінницького обласного ресурсного центру розвитку громад  Проекту  ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» Анастасія Ланіна, яка спочатку розповіла про розвиток та мобілізацію громади, а потім ще й про Методику створення та роботи ресурсно-інформаційного центру та про типові помилки при подачі проектів зарубіжним донорам. Про успішний приклад діяльності Ресурсного Центру зі сталого розвитку при ВТЕІ присутнім розповідала Наталія Махначова.

Далі семінар продовжив представник Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Іщук, який проінформував про роботу обласного конкурсу проектів територіальних громад. Також, було акцентовано увагу на різних підходах до грантової діяльності у Вінницькій області, прикладами для цього стали Калинівський, Крижопільський, Тростянецький та Тиврівський райони. Також поділився новинами щодо розвитку виробничо-закупівельних, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на селі.

Начальник відділу розвитку сільських територій Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Віктор Гайдей розповів про особливості розвитку та пільгового кредитування. 

На завершення практикою вирішення земельних спорів, врегулювання питання погодження передачі земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів у користування або у власність з органами місцевого самоврядування, на підвідомчих територіях яких знаходяться земельні ділянки поділився представник Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Леонід Ткаченко.

Всі доповіді були цікавими та змістовними, з яких кожен взяв для себе необхідне та важливе для подальшого розвитку своїх громад. Тільки прикро, що від Вінницького району на кущовому семінарі були присутніми лише Мізяківсько-Хутірський сільський голова та представник Якушинецької ОТГ.

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація