Голова районної ради взяв участь в дводенному семінарі «Як зрозуміло писати про реформу освіти»

16.03.18

Cаме з таким меседжем  «Як зрозуміло писати про реформу освіти» завітали до Вінниці медіатренери та медіаексперти для проведення дводенного семінару для журналістів. Захід відбувався у готелі «Франція» 15-16 березня 2018 року. Організаторами виступили Академієя української преси (АУП) спільно з Національною спілкою журналістів України (НСЖУ) за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу (Friedrich Naumann Foundation Ukraine and Belarus) за фінансуванням Міністерства закордонних справ Німеччини. В семінарі прийняв участь голова районної ради Сергій Сітарський.

Під час заходу тренери кваліфіковано надавали пояснення, зокрема, щодо питань дошкільної освіти, її створення та фінансування зі сторони місцевих бюджетів. Обговорювались нюанси початкової та середньої освіти. Торкнулись нововведень, які стосуються професійної та вищої освіти. Мовне питання також не залишилось поза увагою.

З вітальним словом до присутніх звернулась Тетяна Устименко, менеджер з фінансів проекту в Україні та Білорусі Фонду Фрідріха Науманна за Свободу, розповівши про роботу Фонду, демократичну сутність освітніх змін, особливості міжнародної співпраці.

Далі Валерій Іванов, президент Академії української преси познайомився з учасниками семінару та розповів про очікування від семінару. Розказав про мету, цілі та специфіку діяльності АУП, яка створена у 2001 році й відтоді впроваджує ключові ініціативи в сфері медіаосвіти та перекваліфікації журналістських кадрів в Україні, сприяє поширенню медіаграмотності та європейських стандартів журналістики, якісно інформуючи суспільство за допомогою досліджень, навчання та публікацій фахових видань.

Після цього учасники семінару мали можливість послухати доповіді та взяти участь у дискусії з провідними тренерами та експертами. Галина Усатенко, доцентка КНУ імені Тараса Шевченка, президентка ГО Фонд «Європа ХХІ» у своїх виступах окреслила систему освіти в Україні, проаналізувавши основні етапи трансформації та реформ 1991-2018 рр. Поміркували також про виклики сучасної освіти, світові тренди та реалії України, порівняли європейські освітні моделі та вітчизняний досвід. Розглянули проект нової української школи, а також проблеми, з якими стикаються школи й ВНЗ, педагоги й освітні журналісти.

Президент Академії Валерій Іванов спільно з медіатренерем Андрійєм Юричко, викладачем кафедри періодичної преси КНУ ім. Т. Шевченка, розповіли про освітню журналістику сьогодні, освітню політику в Україні та роль комунікації у реформі, звернувши увагу на роботу загальнонаціональних та локальних медіа в контексті освітньої тематики, а також порадили, про що і як писати, зберігаючи баланс між оперативністю, цікавістю та професійністю.

В результаті дводенного семінару учасники не лише отримали багато нової інформації, а і отримали багато питань для осмислення та опрацювання. Адже, освіта – це передусім практичні навички, уміле застосування дитини і своїх можливостей упродовж усього життя (неперервний пізнавальний процес), а не лише в окремий маркований період людського життя (шкільна чи студентська освіта). Можна обирати різні форми академічної чи практичної освіти, та найважливіше, щоб усі способи здобування знань та вмінь вели до розкриття наших прихованих потенціалів.

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація