Голова районної ради взяв участь у засіданні круглого столу, присвяченого відкриттю кабінету медіації

30.07.19

Сьогодні в українському суспільстві все частіше виникають сімейні та спадкові спори-конфлікти, які призводять до руйнування родинних зв’язків. Тому, з метою мирного розв’язання конфлікту між особами 26 липня 2019 року базі Вінницького молодіжного центру КВАДРАТ (вул. Театральна, 15) відбулось засідання круглого столу, присвяченого відкриттю Кабінету Медіації/простору без конфліктів, в якому взяли участь голова Вінницької районної ради Сергій Сітарський та завідувач сектору правового забезпечення Вінницької районної ради Альона Шабленко. Організаторами заходу виступив Вінницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (Вінницький МЦ), правовий клуб PRAVOKATOR та «Українська академія медіації».

Головною метою було інформування про реалізацію пілотного проекту «Забезпечення доступу вразливих груп населення до медіації у сімейних та спадкових справах», обговорення проблемних питань, напрацювання взаємодії зі стейкхолдерами щодо забезпечення доступу до медіації вразливим групам населення через Вінницький місцевий центр.Адже у відкритому кабінеті медіації мешканці міста та області зможуть вирішувати свої сімейні та спадкові спори за допомогою медіатора (простіше – посередника) на безоплатній основі. Фактично, медіація – це альтернативний спосіб вирішити конфлікт, не звертаючись до суду.  Це процедура врегулювання конфлікту/спору шляхом переговорів його учасників за допомогою та за підтримки медіатора. Тобто, це можливість досудового врегулювання спору, що дозволяє врахувати інтереси та потреби усіх сторін конфлікту. При цьому, сторони приймають рішення самостійно, що підвищує вірогідність його добровільного виконання, а процедура є конфеденційною та сприяє відновленню комунікації між сторонами та дозволяє зберегти нормальні стосунки.

Вітальним словом відкрила захід Марина Лукіянова – директор регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області. Після чого, Лариса Пікановська – директор Вінницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги підписала меморандум про партнерство з медіатором Громадської спілки «Українська академія медіації».

Далі, у рамках засідання, модератори заходу розповіли про доступ до медіації через систему безоплатної правової допомоги: здобутки та плани на майбутнє; переваги медіації як альтернативного способу вирішення конфлікту, обговорили з присутніми про врегулювання спору за участі судді; медіація в сімейних спорах; позитивні практики та проблеми і виклики при врегулюванні спору за участі судді; законодавче регулювання альтернативних способів вирішення спорів; шляхи взаємодії з центрами безоплатної вторинної правової допомоги з метою доступу вразливих груп до медіації в сімейних і спадкових спорах; співпрацю зі стейкхолдерами щодо забезпечення вразливим групам населення доступу до медіації через систему безоплатної правової допомоги у місті Вінниці та Вінницькій області.

В ході обговорення голова районної ради Сергій Сітарський зазначив, що в Вінницькому районі в школах вже створено шкільні служби порозуміння, які координують практичні психологи, застосовуючи програму «Медіація однолітків». Фахівці постійно удосконалюють свої навики, проходять навчання, проводять тематичні тренінги.

Підсумовуючи, слід зазначити, що такий спосіб вирішення конфлікту, як медіація, зберігає час та кошти клієнтів, а також дасть змогу економити бюджетні кошти на оплату послуг адвокатів та зменшить кількість справ, що передаватимуться до суду.

Учасники заходу подякували усім за професійну дискусію та побажали подальшої плідної праці.

P.s.: Кабінет медіації на базі Вінницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Порика, 29 (Медіатор – Доценко Ірина).

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація