Голова районної ради взяв участь у Всеукраїнській фаховій майстерні на тему Секторальні реформи, як невід'ємна складова процесу децентралізації: медицина

15.05.18

14 травня поточного року голова районної ради Сергій Сітарський взяв участь у Всеукраїнській фаховій майстерні для представників районних рад на тему: «Секторальні реформи, як невід’ємна складова процесу децентралізації: медицина», яка проходила в м. Києві в приміщенні Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Захід організований для представників районних рад, членів Української асоціації районних та обласних рад.

Розглядалися питання, що стосуються медичної реформи та безпосередньо її реалізації субрегіональним рівнем місцевого самоврядування.

Було роз’яснено механізми залучення та використання бюджетної державної підтримки, а також її розподіл між учасниками.

Велика увага фахової майстерні акцентувалась на роз’ясненні нормативно-правових актів, що наразі регулюють відносини у цій сфері.

Загалом, більшість учасників відмітила, що складність впровадження медичних змін, полягає, у першу чергу, в малій інформаційно-роз’яснювальній роботі з боку центральних органів влади. Також було сказано про те, що нове законодавство у багатьох випадках треба доопрацьовувати, адаптувавши його ще краще під реальні умови роботи.

Високопосадовців на фаховій майстерні голови районних рад так і не дочекались. Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода на початку зазначив, що, починаючи реформи, не до кінця розуміли, до чого вони призведуть. А потім покинув залу, позбавивши учасників можливості задавати питання.      

Основний шквал незадоволення і запитань були адресовані Міністерству охорони здоров’я, за яке «віддувалась» начальник Управління координації центрів реформ МОЗ Тетяна Орабіна.

Загалом, участь у фаховій майстерні взяло більше 110 керівників районних рад зі всієї України.

Невідомо, чи даний захід буде мати позитивні наслідки для районів, методики і обсягів фінансування первинної ланки медицини?! Однак тішить те, що представники районних рад, як засновники Центрів первинної медико-санітарної допомоги, більше не будуть мовчати і терпіти, так звані, медичні експерименти на своїх громадах.  

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація