Голова районної ради прийняв участь в засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування на базі КУ ВОР «Обласний пансіонат для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку»

11.12.18

11 грудня голова районної ради Сергій Сітарський прийняв участь в засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування на базі комунальної установи Вінницької обласної ради «Обласний пансіонат для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку» на тему: «Про стан обслуговування мешканців області в частині надання соціальної допомоги і послуг та хід виконання Комплексної цільової програми соціального захисту населення Вінницької області на 2016-2018 роки, затвердженої рішенням 7 сесії обласної Ради 7 скликання від 30 червня 2016 року № 124».

Зібрання відбулося під керівництвом голови обласної Ради Анатолія Олійника, а також за участі заступника голови обласної Ради Ігоря Хміля, заступника голови облдержадміністрації, депутата обласної Ради Олександра Крученюка, директорів департаментів облдержадміністрації, голови Громадської ради при обласній Раді, керівництва Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, голів райдержадміністрацій та райрад, голів постійних комісій обласної Ради, членів постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення, керівників територіальних центрів соціального обслуговування, представників засобів масової інформації.

Робота Координаційної ради складалась з двох частин. Спочатку учасники оглянули пансіонат, де проживають люди похилого віку, ветерани та інваліди, які потребують стороннього догляду. Потім в залі засідань обговорили стан обслуговування мешканців області в частині надання соціальної допомоги і послуг та хід виконання Комплексної цільової програми соціального захисту населення Вінницької області на 2016-2018 роки.

– Важливим є те, що сьогодні у всіх нас є воля та прагнення поетапно здійснювати заходи, аби мати відповідні стандарти в наданні соціальних послуг, адже саме рівень цивілізованості та рівень міцності держави залежить від якості надання своєму громадянину комплексу послуг, – сказав Анатолій Олійник. – У Вінницькій області поступово вдосконалюється система надання соціальних послуг населенню. В системі соціального захисту області станом на 1 жовтня 2018 рік функціонує вісім будинків-інтернатів, обласний пансіонат для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку. В них проживає 1 813 вихованців та підопічних. Крім того, в області надають соціальні послуги обласний комплексний центр надання соціальних послуг, 35 територіальних центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг), в складі яких діє більше 100 структурних підрозділів, зокрема, 24 стаціонарних відділення для постійного проживання.

Про стан обслуговування жителів області з надання соціальної допомоги і послуг та хід виконання Комплексної цільової програми соціального захисту населення Вінницької області на 2016-2018 роки інформувала директор Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталя Заболотна.

Комплексна програма позитивно впливає на соціально-економічний розвиток регіону. Зокрема, моніторинг соціально-економічного розвитку регіонів, який проводиться шляхом здійснення розрахунків рейтингової оцінки (ранжування) регіонів за напрямом «Рівень охоплення соціальними послугами осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, територіальними центрами соціального обслуговування, відсотків до загальної кількості таких осіб» є тому підтвердження. Спостерігається позитивна динаміка збільшення відсотка осіб, охоплених соціальними послугами в залежності від потреби: 2015 рік – 59%, 2016 – 82%, 2017 – 91%. У 2018 році цей показник за попередніми прогнозами має становити більше 92%.

Основне завдання системи соціального захисту населення – створення дієвої системи для активної й змістовної життєдіяльності людей поважного віку, аби якомога пізніше вони потребували постійної сторонньої допомоги. Соціальні послуги стаціонарного догляду вважаються одними з найдорожчих.

Обласна програма є дієвою, тому виконавцем будуть підготовлені пропозиції щодо доцільності її продовження з урахування нових заходів і завдань.

Також Наталя Заболотна розповіла про впровадження на Вінниччині програми для слабозорих та незрячих людей, яка передбачає окрім текстів Брайля, встановлення відповідних звукових маячків на адмінбудівлях, які будуть реагувати на спеціально встановлену програму в мобільному телефоні людини, в якої є проблеми із зором.  

В ході засідання виступили також голова постійної комісії обласної Ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення Ярослав Хребтій, голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур, директор Територіального центру соціального обслуговування Вінницької міськради Галина Бачинська, директор Комунального закладу Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» Світлана Демко, директор Немирівського міського територіального центру соціального обслуговування Валентина Кононенко, голова Гайсинської районної ради Григорій Боровій, заступник Калинівського міського голови Віталій Вечера та голова Оратівської районної ради Галина Лошак.

Результатом Координаційної ради стало прийняття рішення «Про стан обслуговування мешканців області в частині надання соціальної допомоги і послуг та хід виконання Комплексної цільової програми соціального захисту населення Вінницької області на 2016-2018 роки, затвердженої рішенням 7 сесії обласної Ради 7 скликання від 30 червня 2016 року № 124», а також, враховуючи пропозиції та зауваження членів ради, було прийнято рішення сформувати звернення від членів Координаційної ради до голів ОТГ щодо належної реалізації державної політики в сфері соціального захисту. 

Повернутись
Голова районної ради
Закревська Тетяна Петрівна

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація