Голова районної ради прийняв участь в роботі сесії Вінницької обласної Ради

06.03.19

05 березня 2019 року голова Вінницької районної ради Сергій Сітарський прийняв участь в роботі 37 чергової сесії Вінницької обласної Ради 7 скликання, на яку зареєструвалось 64 депутата з 84 загального складу. На початку роботи присутні депутати традиційно вшанували пам’ять про всіх загиблих в зоні Операції Об’єднаних сил хвилиною мовчання.

Депутатам вручили подяки, які надійшли на адресу обласної Ради, з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Приємно відзначити, що серед нагороджених були депутати від Вінницького району Олег Коров’ячук та Олександр Масленніков, які отримали подяки від громадських організацій чорнобильців області – «Асоціація жертв Чорнобиля», «Чорнобиль-Єдність», «Ветерани Чорнобиля» за надану допомогу та участь у проведенні заходів, приурочених до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Голова обласної Ради Анатолій Олійник коротко поінформував про роботу Ради в міжсесійний період. Після цього депутати перейшли до затвердження порядку денного чергової 37 сесії обласної Ради. На розгляд було винесено 93 питання та питання «Різне». За роботою сесії спостерігали представники місії ОБСЄ.

Серед ключових питань порядку денного - звіт голови Вінницької обласної Ради Анатолія Олійника за минулий рік, звіт про виконання бюджету за 2018 рік, зміни до бюджету-2019 та прийняття низки важливих програм регіону. Ставили на голосування і питання про імпічмент Президента, але за відсутності голосів питання не було включено до порядку денного.

Понад годину у сесійній залі депутати розглядали питання щодо нової редакції проекту перспективного плану формування територій громад Вінницької області. 10 із 27 районів до нього не увійшли. В цілому за нову редакцію зі змінами проголосували 46 депутатів. Згідно з рішенням про Перспективний план вилучаються для подальшого обговорення такі райони: Барський, Вінницький, Гайсинський, Крижопільський, Липовецький, Могилів-Подільський, Мурованокуриловецький, Тиврівський, Шаргородський та  Немирівський. Також депутати проголосували за зміни, що стосуються шести районів області. Ухвалення нового Перспективного плану дасть можливість створення ОТГ у районах, де змогли досягти згоди стосовно меж і центрів майбутніх об’єднаних громад і розблокує можливість отримання додаткового фінансування з держбюджету у вигляді субвенцій на розвиток новостворених ОТГ, орієнтовно – в обсязі 200 млн грн. Що стосується територій, де наразі конфігурація ОТГ залишається невизначеною, їх після консультацій та досягнення узгоджених рішень внесуть до Перспективного плану, як доповнення на наступних сесіях обласної Ради.

Своїм рішенням депутати скасували дію рішення обласної Ради від 2015 року, яким було затверджено попередній варіант Перспективного плану формування територій громад Вінницької області. Ним передбачалося створення на території області понад ста об’єднаних громад. В новому варіанті пропонується зменшити їхню кількість до 68, з урахуванням потенційної спроможності ОТГ, зокрема, фінансової та охоплює 100 відсотків території з урахуванням міст обласного значення.

Загалом депутати працювали майже сім годин й розглянули 81 питання порядку денного.

Повернутись
Голова районної ради
Закревська Тетяна Петрівна

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація