Голова районної ради прийняв участь в одноденній фаховій майстерні для представників обласних та районних рад

18.10.17

17 жовтня в Центрі перепідготовки і підвищення кваліфікації кадрів Вінницької області  проходила одноденна фахова майстерня для представників обласної та районних рад на тему «Особливості формування територіальних громад області в умовах децентралізації», в якій прийняв участь голова Вінницької районної ради Сергій Сітарський. 

Ініціатором такої одноденної фахової майстерні виступила Українська асоціація районних та обласних рад спільно з Асоціацією міст України, в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» («ПУЛЬС») за фінансової підтримки USAID. 

Про особливості формування територіальних громад області в умовах децентралізації розповідав модератор, експерт з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади Української асоціації районних та обласних рад Олександр Даниленко. 

За його словами децентралізація є невідворотною, оскільки вже дуже багато зроблено для об'єднання. Наразі в Україні вже створено 413 ОТГ.

«Мої напрацювання  підтвердили думку про те, що краще за все ОТГ створювати на базі районів. Це значно полегшить процес, оскільки не треба буде створювати нові юрисдикції чи «крамсати» майно», – зауважив лектор.

Щодо фінансового забезпечення, то Олександр Даниленко впевнений у тому, що держава не покине напризволяще людей в ОТГ, а продовжить підтримувати та допомагати. В той же час, держава стимулюватиме громади працювати над наповненням та збільшенням свого бюджету.

Звичайно, попереду ще багато роботи. Так, на сьогоднішній день реформа з централізації потребує перегляду близько ста законів. Чимало законодавчих актів зараз знаходяться в опрацюванні. Зокрема, зміни в Конституції України відбудуться в статтях, що стосуються адміністративно-територіального устрою та меж районів, селищ та сіл.

Спочатку розповіли про нормативно-правове забезпечення реформи органів місцевого самоврядування та децентралізації, після чого відулась дискусії з численними питаннями та відповідями.

Після невеличкої перерви обговорили ще одну тему: «Децентралізація, стан та перспективи об'єднання громад», провели опитаування учасників та поспілкувались у форматі  «питання-відповіді»

Отже, в рамках заходу обговорили всі плюси та мінуси децентралізації та можливі варіанти результатів реформи.

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація