Голова районної ради прийняв участь в колегії районної державної адміністрації

22.02.19

21 лютого голова районної ради Сергій Сітарський взяв участь у розширеному засіданні колегії Вінницької райдержадміністрації, під час якого підбили підсумки соціально-економічного розвитку у 2018 році та визначили ключові пріоритети на 2019-й.

Крім членів колегії, у роботі колегії взяли участь заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник, сільські, селищні голови та голови ОТГ, директори шкіл району, представники громадських рад, громадські об’єднання, організації роботодавців, професійні спілки, експерти відповідних галузей, представники засобів масової інформації.

Учасники зустрічі переглянули відеоролик «Вінниччина - 2018. Є що сказати!» про досягнення області за різними галузями.

У ході засідання присутні заслухали публічний звіт голови райдержадміністрації Михайла Демченка за 2018 рік.

«Робота районної державної адміністрації у 2018 році була спрямована на забезпечення збалансованого соціально – економічного розвитку району, ефективного використання наявних природних, трудових та фінансових ресурсів, сприяння залученню інвестиційних ресурсів у пріоритетні галузі економіки, вирішення актуальних проблем життєдіяльності району та соціального захисту населення, що і визначено пріоритетами Стратегії розвитку Вінницького району», - зауважив Михайло Демченко.

Керівник району підкреслив, що спостерігається позитивна динаміка основних показників: зростання надходжень до зведеного бюджету на 21,9%; збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів від діяльності суб’єктів малого підприємництва - на 38%; зростання середньомісячної заробітної плати - на 28,7 % (7831 грн.); збільшення обсягів реалізованої промислової продукції - на 16,5%. Лідируючі позиції серед районів області за темпами виконання будівельних робіт – 160,7%; за обсягами капітальних інвестицій - 138,8%; за темпами зростання роздрібного товарообороту - 132%.

Як і в області, в районі вперше за останні 3 роки, спостерігається темп росту між новоствореними та припинившими господарську діяльність суб’єктами господарювання на 26% - за рахунок збільшення кількості новостворених юридичних осіб.

Населенню Вінницького району в 2018 році через Центри надання адміністративних послуг, як міста Вінниці так і територіальних громад району надано більше 104–ох тисяч адміністративних послуг.

 Будуються багатоквартирні житлові будинки в селах Агрономічне, Вінницькі Хутори, Зарванці та в селищі Стрижавка.

Минулий рік видався вдалим для аграріїв. За підсумками 2018 року, в аграрному секторі обсяг виробництва валової продукції сільського господарства складає  більше 1,3 млрд. грн., що на 15,6 млн. грн. більше, ніж в минулому році. Вирощено 117,9 тис.тонн зерна при середній урожайності 71 ц/га.

В аграрний сектор району, на безповоротній основі, було направлено 1млн. 676 тис.гривень державних коштів. В результаті широкої інформаційно-роз’яснювальної роботи, 268 громадян за 427 голів молодняка худоби отримали 482 тис.грн.

Благоустрій — це візитна картка кожного населеного пункту. На ремонт автомобільних доріг використано 52,9 млн.грн.; на освітлення – 2,2 млн.грн.; на реконструкцію водогонів 8,8 млн.грн.

Вінницький район отримав значну фінансову допомогу завдяки підтримці Президента України та КМУ на реалізацію проектів соціального спрямування в сумі 58,7 млн. грн.

2018 рік став історичним для Вінницького району, адже було відкрито нову сучасну школу та дошкільний навчальний заклад в селі Сосонка.

За кошти Державного фонду регіонального розвитку в минулому році розпочалася реконструкція будівлі Стрижавської школи-ліцей. В рекордні строки проведено роботи по будівництву актової зали, заміні даху, утепленню фасадів І та ІІ корпусів, на що використано більше 10,0 млн. грн.

Розпочалися роботи по реконструкції будівлі головного корпусу районної лікарні в частині прибудови зовнішнього ліфта для підйому лежачих хворих.

Восени завершено роботи та відкрито Махнівський сільський клуб, з державного бюджету використано 1,4 млн. грн., співфінансування районного - 150,0 тис. грн.

На 16% збільшилися видатки по комплексній програмі соціального захисту населення Вінницького району на період до 2020 року та за 2018 рік склали - 5,0 млн. грн.

У 2018 році район зайняв ІІ місце у Вінницькій області по впровадженню молодіжної, сімейної та гендерної політики.

«До бюджетів району усіх рівнів з ОТГ надійшло доходів без врахування міжбюджетних трансфертів та власних надходжень бюджетних установ в сумі 291,1 млн.грн. Порівняно з 2017 роком надходження доходів місцевих бюджетів збільшились на 21,9%.Найбільшу частку займає податок та збір на доходи фізичних осіб – це 52,1%, єдиний податок – 19,1%, акцизний податок –12,5%, плата за землю – 10,4%. Найбільшу питому вагу займають видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення – 53,3 %; освіту – 25,7%, охорону здоров’я – 11,3%. Децентралізація підвищила фінансову самодостатність об’єднаних територіальних громад району», - зазначив Михайло Демченко.

В районі проведено 258 електронних конкурентних закупівель. Завдяки ProZorro у 2018 році в бюджеті сільських, селищних рад та ОТГ району залишилося біля 5,6 млн. грн. Бюджетними закладами району заощаджено 12,9 млн. грн.

Підводячи підсумок роботи за минулий рік голова райдержадміністрації Михайло Демченко сказв:«В районі відчутні позитивні наслідки реформ, які проводяться Урядом за підтримки Президента України. Реформи в державі – це реальний результат, вони незворотні, і нам потрібно рухатись далі в тому ж напрямку. У кожній галузі є чимало позитивних зрушень, але і немало проблем, які ми знаємо та над вирішенням яких будемо працювати. Для цього був сформований Перспективний план розвитку Вінницького району на 2019-2021 роки, який пройшов обговорення в територіальних громадах району та включатиме зміни в розвитку інфраструктури, в галузях освіти, медицини, культури, спорту, тощо. Наше сьогодення вимагає від нас єдності і сили. Сподіваюсь на вашу підтримку та нашу подальшу співпрацю, адже втілення в життя наміченого можливе лише при умові дієвості всіх гілок влади – органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, територіальних громад, нашій спільній відповідальності за стан справ в районі. Дякую всім за командну роботу, розуміння, сприяння та виконання поставлених доручень».

Голова районної ради Сергій Сітарський, прослухавши звіт про підсумки минулого року, подякував голові райдержадміністрації Михайлу Демченку за гарну роботу: «Хочеться подякувати за гарну роботу та співпрацю виконавчої гілки влади з органами місцевого самоврядування. Про гарну роботу та виконання повноважень, делегованих районною радою, свідчить одноголосна підтримка звіту депутатським корпусом під час пленарного засідання 55 сесії районної ради. Під час звітування на сесії в депутатів були запитання, але можна сказати, що то були не зауваження, а швидше побажання і рекомендації на майбутнє, на що потрібно звернути увагу. Тож, ще раз дякую за гарну співпрацю та бажаю в подальшому успіхів, амбітних планів та їх виконання».

Користуючись нагодою, голова районної ради звернувся до заступника голови Вінницької ОДА Василя Броварника з пропозицією до Департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА з приводу додаткового фінансування КНП «Вінницька центральна районна клінічна лікарня», оскільки сьогодні, в умовах медичної реформи заклад працює фактично як лікарня інтенсивного лікування першого рівня, оскільки сьогодні екстрена та невідкладна допомога надається не лише мешканцям Вінницького району, а й населенню Липовецького, Жмеринського та Тиврівського районів. А це, звичайно, потребує додаткового фінансування. Попросив по можливості розглянути дане питання та прийняти позитивне рішення.

Заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Василь Броварник підсумовуючи звіт наголосив: «В нас досить багато успішних починань. Сьогодні в нашій державі найуспішніша реформа, яка відбулася - децентралізації. Держава створила систему, яка дозволяє територіям дійсно розвиватися. Реформа ефективна, адже вона працює на результат. Вінницький район – це візитівка не тільки Вінницької області, але й обласного центру потужного міста Вінниці, яке являється декілька років поспіль найкомфортнішим містом в Україні. Можливості бюджетів зросли, дивлячись на слайді приклад 2х ОТГ, то видатки бюджетів зросли Вороновицької в 3,7 рази та Лука-Мелешківської – 3,6. Вінниччина отримала з державного бюджету по державному фонду регіонального розвитку 178 млн.грн. в минулому році. Досить великий і потужний ресурс заходить до місцевих бюджетів. На сьогоднішній день держава розпочала масштабні роботи по будівництву доріг. В минулому році було виділено 2,2 млрд.грн. Вектор нашої держави правильний і його потрібно таким тримати. Ми получили новий виклик – це відсутність належної кількості робочих місць. Нам потрібно повертати наших працьовитих людей до нас в Україну та залучати інвестиції, розвивати території, будувати житло для фахівців і створювати нові робочі місця. Успіхів в новому році».

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація