Голова районної ради прийняв участь у виїзному засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради

20.03.19
20 березня голова районної ради Сергій Сітарський прийняв участь у виїзному розширеному засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради, яка проходила на базі Калинівського району, а саме, захід відбувся у конференц-залі районного Будинку культури. Участь у засіданні взяли 30 із 37 членів Координаційної ради. Серед них голови усіх районних рад Вінницької області, керівники облдержадміністрації, обласних управлінь, установ, організацій, голови райдержадміністрацій, голови об’єднаних територіальних громад, голови постійних комісій обласної Ради, керівники депутатських фракцій та груп обласної Ради, депутати обласної Ради. Вінницький район, окрім голови Вінницької районної ради Сергія Сітарського, також представляли голова Вінницької райдержадміністрації Михайло Демченко, Вороновицький селищний голова Олександр Ковінько, Якушинецький сільський голова Василь Романюк.
 
Під час виїзного засідання було заплановано розглянути питання "Про забезпечення сталого розвитку територіальних громад та їх об'єднань через реалізацію проектів обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад" та "Про стан надання первинної медичної допомоги жителям сільських населених пунктів та хід виконання рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року №45 "Про обласну Програму "Майбутнє Вінниччини в збереженні здоров’я громадян" на 2016-2020 роки". 
 
На початку засідання присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих під час антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил.
 
Першим обговорили питання про забезпечення сталого розвитку територіальних громад та їхніх об’єднань через реалізацію проектів Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад.
 
– Сьогодні ми всі є учасниками серйозних змін, які відбуваються в області і стосуються розвитку територіальних громад, ­– зазначив голова обласної Ради Анатолій Олійник. – Бюджети громад стали наповнюватись значно активніше, тому  учасники стають реально зацікавленими у зростанні економіки на своїй території. Одним зі шляхів забезпечення зв’язку із територіальними громадами та вирішення актуальних проблем їхнього розвитку є проведення Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад. Вже 16-й рік постіль у Вінницькій області реалізовується Обласний конкурс. Цьогоріч 15 березня закінчено черговий прийом паперових варіантів проектів на 16 Обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад.
 
 
Своїми прикладами успішної реалізації проектів, що стали переможцями Обласного конкурсу, поділилися голова Калинівської районної ради Василь Поліщук, голова Хмільницької районної ради Зоя Бонсевич, Іллінецький міський голова Володимир Ящук та голова Бершадської районної ради Михайло Бурлака.
 
Учасники в рамках виїзного засідання відвідали село Бережани Калинівського району, як один з успішних прикладів реалізації сталого розвитку територіальних громад та їх об'єднань через участь в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад. В селі Бережани проживає 1200 жителів, але з 2012 року громада, завдяки перемогам у конкурсах, змогла реалізувати 11 проектів. Серед них – сучасний спортивний та дитячий майданчик, утеплення фасаду амбулаторії, вуличне освітлення, ремонт покрівлі, опалення в будинку культури та інше. Громада також брала участь в міжнародних конкурсах. Загалом отримали 20 перемог в грантових конкурсах. В селі відвідали дитячий садок художньо-естетичного напряму «Казка», який працює з 2013 року. У 2014 році громада виграла фінансування з обласного конкурсу на реалізацію проекту «Ігровий майданчик для «Казки». У розвиток дитячого закладу були залучені кошти із районного, обласного і державного бюджетів. Допомогли також місцеві підприємства та господарства.
 
 
 
– Село Бережани – класичний приклад, коли обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад дав поштовх, а також можливість району дофінансувати заклад, – зазначив голова обласної Ради Анатолій Олійник. – Це приклад спільної праці, це шанс залучити кошти в громаду.
 
Друге питання, яке планувалось розглянути стосувалось розвитку медичної галузі. Тому, перед початком засідання учасники Координаційної ради відвідали Калинівську центральну районну лікарню.
– За 2016-2018 роки лише по цьому закладу реалізовано три проекти в рамках обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад на загальну суму в межах 330 тисяч гривень, – розповідає голова Калинівської районної ради Василь Поліщук. – Це – створення дитячої ігрової кімнати для дітей дитячого відділення Калинівської центральної районної лікарні – 49 404 грн., куточок реабілітаційного затишку для людей з обмеженими можливостями та учасників АТО, що перебувають на стаціонарному лікуванні в Калинівській ЦРЛ – 200 000 грн та облаштування пішохідних доріжок для людей з обмеженими фізичними можливостями на території Калинівської ЦРЛ  – 80 000 грн. Загалом, у Калинівській районній лікарні реалізовано соціальні проекти на суму 330 тисяч гривень.
 
В 2018 році обласна програма «Майбутнє Вінниччини в збереженні здоров'я громадян на період 2016-2020 роки» профінансована більш як на 87 млн грн., а програму Розвитку системи екстренної медичної допомоги Вінницької області до 2020 року на суму понад 3 млн. грн.
 
 
Підсумовуючи побачене та почуте, члени Координаційної ради одноголосно підтримали усі рекомендації щодо забезпечення сталого розвитку територіальних громад та їхніх об’єднань через реалізацію проектів Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад. Також затвердили і рішення з рекомендаціями про стан надання первинної медичної допомоги жителям сільських населених пунктів.
 
 
За матеріалами 
Вінницької обласної Ради
Повернутись
Голова районної ради
Закревська Тетяна Петрівна

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація