Голова районної ради прийняв участь у святкуваннях Дня Івана Купала

09.07.18

Івана Купала - одне з найбільш древніх і містичних слов'янських свят. Відзначають Івана Купала в ніч з 6 на 7 липня.

Свої витоки свято Івана Купала, або Іванів день бере ще з часів язичництва. Спочатку цей день був присвячений язичницькому богу Купалі. Але після християнізації Київської Русі назва цього дня доповнилося ім'ям Іоанна Хрестителя (Предтечі), день народження якого збігався з купальським святом.

День Івана Купала раніше припадав на день літнього сонцестояння і випадав на 24 червня. Після введення нового стилю літочислення дата пересунулася на 7 липня. Саме в цей день свято відзначають і в наш час. Практично в кожному селі та селищі проводили святкування улюбленого літнього свята. Вшановуючи українські традиції, голова районної ради Сергій Сітарський відвідав святкові заходи з нагоди Івана Купала в селі Тютьки Лука-Мелешківської ОТГ Вінницького району, в селах Лаврівка та Дорожне.   

В усіх селах на улюблене літнє свято завітали майже всі жителі сіл - від малого до великого. З давніх-давен день Івана Купала був пов'язаний з різними ритуалами, обрядами, традиціями і повір'ями. У ніч на Івана Купала молодь стрибає через багаття, дівчата плетуть вінки і ворожать на судженого, всі веселяться і шукають загадковий цвіт папороті. Одна з найзнаменитіших і таких, що дійшли до наших днів, традицій - стрибати через вогнище на Івана Купала. Такі багаття вважалися очисними: люди водили хороводи навколо вогню і стрибали через нього. Закохані пари намагалися перестрибнути багаття разом, взявшись за руки, вважалося, що після цього життя стане щасливішим, а любов - міцнішою. Аби доторкнутиь до таємничого та відчути зв'язок з природою, як це робили наші предки, організатори свят підготували змістовні та веселі програми святкування. І дорослі і малі мали можливість взяти участь у різноманітних конкусах та розвагах. Були й традиціні пускання віночків на воду, стрибання через вогнище, пісні і танці аж до світанку.

Перебуваючи на святкуванннях, голова районної ради Сергій Сітарський привітав всіх жителів зі святом та дякував очільникам громад і організаторам за гарну організацію. Адже святкування Івана Купала - це не лише цікаві обряди та конкурси, а і єднання людини з природою та вшанування традицій наших предків.   

с. Дорожне:

с. Лаврівка
 
с. Тютьки Лука-Мелешківської ОТГ 
 
Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація