Довгожителі - наша історія і неоціненний досвід життя: в селі Лаврівка вітали з 90-річним ювілеєм

28.01.20

Довгожителі – це жива історія нашого краю. 23 січня свій поважний 90-річний ювілей святкувала шанована та знана на все село Лаврівка жителька - Очеретна Марія Пилипівна. Привітати іменинницю з ювілейним Днем народження завітали голова Вінницької районної ради Сергій Сітарський, голова Вінницької районної організації ветеранів України Петро Василинич, інспектор з ведення обліку земель Лаврівської сільської ради Анатолій Очеретний, депутат районної ради Марія Гудзь та голова первинної ветеранської організації Віра Веселкіна. В гостинній оселі разом з іменинницею на почесних гостей чекала і її родина: дочка, онучки та правнучка. 

Гості щиро вітали ювілярку, бажали довгих років життя, оптимізму та бадьорості духу, адже, довгожителі - це історія нашого краю з життєвою мудрістю, багатим досвідом, незламними рисами характеру в часи воєнного лихоліття та труднощів післявоєнної відбудови. Дякували за невтомну працю, стійкість, мудрість, за те, що віддавала часточку своєї душі і серця заради кращого життя. Окрім приємних та гарних слів, ювілярці презентували грамоту районної ради, районної державної адміністрації та районної організації ветеранів та грошову винагороду. Отримала подарунки іменинниця і від сільської ради. Приймаючи вітання від гостей, Марія Пилипівна щиро раділа і не вірила своїм очам, що до неї завітали такі поважні гості, що не забули про неї. Їй хотілось розказати про своє життя в усіх подробицях, адже не дивлячись на свої роки, чудово пам’ятає все з самого дитинства.

Життєвий шлях ювілярки видався нелегким. Як і у всіх довгожителів, які народились на початку двадцятого століття, життя Марії Пиліпівни було непросте, з викликами та випробуваннями, адже вона пройшла голодомори, лихоліття війни та важкі часи післявоєнної відбудови. В рідному селі Лаврівка вона народилась, виросла, працювала, одружилась, народила діточок ідо сьогоднішнього дня проживає в своєму рідному селі.Так сталось, що на її долю випало чимало випробувань: голодомор, війна, період повоєнної відбудови. Трудовий шлях Марії Пилипівни був важкий і тернистий: спочатку колгоспні ланки, потім комплекс по дорощуванню ВРХ Лаврівського  колгоспу «Дружба», далі робота в місцевих садках, а потім знову колгоспні роботи. Так допрацювала до пенсії на колгоспних роботах.   Вже після виходу на пенсію не працювала - присвятила себе родині. Попри всі випробування долі, важку працю, яка займала левову частку вільного часу, Марія Пилипівна була зразковою дружиною та мамою, яка робила все задля сімейного благополуччя. Всім селом гуляли золоте весілля подружжя Очеретних. Разом з чоловіком вони виховали сина і доньку.На жаль, вже поряд немає чоловіка і сина, але не дивлячись на все, Марія Пилипівна радіє життю, активно справляється по домашньому господарству. Звичайно, поряд постійно велика родина. Ювелярка має чотирьох онуків та шестеро правнуків. Не зважаючи на всі життєві виклики та випробування, ювілярка зберегла в своєму серці оптимізм, любов та велику жагу до життя, якими ділиться з родиною. Іменинниця раділа гостям і дякувала за увагу до неї та теплі слова привітань.

Іменинниця не хотіла відпускати гостей, їй хотілось якомога більше розказати про своє життя, яке було важким, але в той же час цікавим та різнобарвним. Наостанок, декламувала віршф класиків та дивувала своєю відмінною пам’яттю. Можна було заслухатись і не хотілось уходити. Енергія та блиск в очах ювілярші не відпускали і заряджали позитивом.

Щиро хочеться побажати Марії Пилипівні та всій дружній родині відмінного здоров’я, безмежного щастя та безхмарного неба. Нехай подальший життєвий шлях буде легким і світлим, а всі труднощі залишаться позаду в історії, яку вона змогла гідно прожити.

 

 

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація