До 100-річчя звільнення села Юзвин, а сьогодні - Некрасово, присвячується

09.12.19

7 грудня, в день, коли відзначається професійне свято органів місцевого самоврядування - День місцевого самоврядування, в селі Некрасово відбувся фестиваль військово-історичної реконструкції від ГО «Жива історія». Щоб оживити історію, до села Некрасово з'їхалися понад півсотні реконструкторів з різних куточків України. Подія була присвячена 100-річчю від початку Першого зимового походу армії УНР. 

Перший зимовий похід — похід Армії Української Народної Республіки тилами російських Червоної та Добровольчої армій під проводом Михайла Омеляновича-Павленка (6 грудня 1919 — 6 травня 1920 рр.). Головним завданням Зимового походу було збереження присутності української армії на українській території, у ворожому запіллі, шляхом партизанських дій.

Фестиваль був умовно поділений на три частини. Перша складова - тактичні навчання у вигляді переходу на відстань 5-7 км в автентичному спорядженні військовиків Армії УНР. Перехід здійснювався територією колишнього військового полігону, полем та лісом. 

Наступна частина фестивалю – військово-історична реконструкція боїв за звільнення села Юзвин (Некрасове) в 1919 році. Як і планувалось, реконструктори залучили панцирник «Петлюра» та гірську гармату для більш реального відтворення подій сторічної давнини. 

Ще однією складовою фестивалю став урок живої історії для школярів села Некрасове та довколишніх сіл. 

Даний захід підтримав очільник громади Валерій Тарасюк. На запрошення Некрасовського сільського голови на військово-історичний фестиваль прибули також голова Вінницької районної ради Сергій Сітарський та депутат районної ради Тетяна Закревська.  

«Це було дуже символічно - провести такий фестиваль в День місцевого самоврядування. Кожна громада відзначає це свято по своєму: влаштовують урочисті заходи, нагородження, концерти. Цьогоріч, громада села Некрасово вирішила в цей день поєднати свято з важливою історичною подією сторічної давнини, яка відбулась тоді ще в селі Юзвин. Це, дійсно, живий урок історії не тільки для школярів, а й для всіх присутніх гостей заходу, адже це унікальна можливість зазирнути в історію, побачити, як тоді все відбувалось і хоч трохи зрозуміти хід історії та що таке війна. Дякую організаторам за такий військово-історичний фестиваль, а сільську раду на чолі з головою Валерієм Тарасюком та всю громаду вітаю з Днем місцевого самоврядування. Бажаю всім здоров’я, успіхів та процвітання» - зазначив голова районної ради Сергій Сітарський.

Організатор реконструкції Віталій Головенько так розповів про фестиваль: «Сьогодні ми перебуваємо в колишньому повітовому містечку Юзвен для того, щоб відзначити початок першого походу армії УНР, який проходив в ці дні сто років тому, якраз на території Вінницької області. Армія УНР тоді пройшлася по тилах «білої» і «червоної» Росії. Винищуючи багато ворогів. Вирвавши оборону тих військ. І повернувшись з перемогою».

На військове відтворення прибули півсотні учасників з різних міст України.

«Ми виконуємо роль поганих. Тобто, це армія Денікіна. П'ять місяців армія УНР йшла по тилах «червоних» - денікінців. Виконала своє завдання і вийшла. Всього лише угруповання була п'ять тисяч людей», - зауважує Євген Іванов, реконструктор з Києва.

- Хоч і стріляють холостими, але місцеві жителі в реконструкції побачили, що може бути на справжній війні.

«Відчуття незвичайні. Жах бере звичайно! Перенеслися в ті роки. В ту обстановку. Це дуже-дуже страшно», - каже місцева жителька Любов Крисюкова.

На подібних заходах молодь вчить історію свого краю.

«Дуже було реалістично і страшно», - каже Ірина Заболотна.

Сестра дівчинки також вважає реконструкцію дуже реалістичною та пізнавальною.

«Дуже цікаво. Дуже цікаво дізнатися про свою культуру, про історію нашого села та України», - додає Ангеліна.

Як пояснили реконструктори, головним їхнім завданням було не тільки оживити історію, а показати людям про біди, які може принести справжня війна. Щоб цінували мир, і берегли його на своїй землі.

 

Використані матеріали
сайту Вінниця.info 

 

 

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація