Дій активно! Живи позитивно! Невгамовний маестро Ковальчук

08.07.19

Він народився у селі Сосонка, що неподалік Вінниці, у звичайній селянській родині шістдесят літ тому. Й хоча дитячі літа припали на сутужні часи, Віктор мріяв про небо, бачив себе командиром літака, а ще полюбляв грати на баяні. Відтак, коли хлопець на «відмінно» закінчив шостий клас, попри матеріальну скруту, батьки купили йому інструмент, найняли репетитора. Й це був знаковий поворот долі, а також усвідомлення того, що себе потрібно повністю присвятити музиці. На час закінчення школи юнак вже грав у оркестрі при будинку культури. Затим працював у оркестрі Вінницького міського палацу мистецтв «Зоря», із 1984 року – художнім керівником, 1989-го і до нині – директор Сосонського сільського Будинку культури. Цьогоріч виповнюється 35 літ професійної діяльності Віктора Ковальчука в зазначеному закладі. 1990 року маестро здобув вищу фахову освіту, закінчивши Харківський інститут культури.

Кожна людина впродовж життя намагається втілити найзаповітніші мрії. Історія, як наука – одна з пристрастей героя цієї оповіді. Він перечитав силу-силенну книг про минуле людства, видатних полководців тощо. Навіть хотів стати вчителем історії, але не так сталося, як гадалося, долі конем не об’їдеш, а вона у нього мистецька. Тож Віктор Васильович став викладачем Вінницької дитячої музичної школи №2, працював учителем музики в Михайлівській, Медвідській та рідній Сосонській школах. Чимало юнаків  і дівчат, яких він навчив любити пісню, взяли її в супутники на все життя.

Окрім того, маестро є засновником народного ансамблю весільних музик «Заграй», виступає у складі народного фольклорного колективу «Подільські музики». Без участі котрих не обходиться жоден районний, та майже кожен обласний захід. Артисти є лауреатами численних Міжнародних, Всеукраїнських та обласних творчих конкурсів та фестивалів. Також Віктор Ковальчук – й де він тільки бере на це час – є художнім керівником вокальних  колективів Сальницького, Лісоволисіївського, Переорського закладів культури.

Звісно усіх цих успіхів не було б, якби не батьки музики, зокрема мати Любов Гаврилівна, котра народила, зростила, виховала й вивела сина на вірну життєву стежину. Гучними оплесками глядачі, котрі завітали на ювілейний концерт маестро Ковальчука до Сосонського СБК, вітали цю мудру жінку-трудівницю. Справжньою музою Віктора Васильовича (а життя поруч із творчою особистістю, як відомо, далеко не мед), душа котрої також прикипіла до пісні, є дружина Надія Данилівна. До речі, жінка також володіє чудовим голосом. Продовжувачами творчої батьківської справи є донька Тетяна, яка нині обіймає посаду художнього керівника Сосонського СБК, син Олександр ( служить  за контрактом, грає у духовому оркестрі полку «Ягуар» Національної гвардії України, а також у ансамблі «Заграй»). У цьому ж колективі на барабані й бубні виграє онук Артем.

Із нагоди 60-річчя від дня народження та 35-ліття творчої діяльності Віктора Ковальчука приїхали привітати голови Вінницьких районних державної адміністрації Михайло Демченко, ради Сергій Сітарський, сільські голови: Сосонки – Микола Демченко, Лісової Лисіївки – Ігор Соць. Начальник - Альона Романенко та працівники відділу культури та туризму Вінницької РДА.

Опріч власне творчої діяльності Віктор Васильович активно займається військово-патріотичним вихованням молоді, відродженням та популяризацією народних традицій. Він є районним отаманом Вінницького обласного осередку Міжнародної козацької організації «Об’єднана Рада Українського та зарубіжного козацтва», майором козацтва. За дорученням Верховного отамана ОРУЗК, маршала козацтва Олександра Левандо, головний отаман Вінницької організації, генерал-лейтенант козацтва Валерій Проценко та його перший заступник, генерал-майор козацтва Володимир Алєксєєв вручили побратимові нагрудний знак Івана Богуна.

Було й чимало інших щиросердечних віншувань, що органічно впліталися до барвистої концертної програми. Зокрема свою творчість людям літнього вечора дарували сам ювіляр та його онуки Артем і Єгор, народний гурт весільних музик «Заграй», дует Марини та Олександри Ксенофонтових, жіночий вокальний ансамбль «Черевички», сімейне тріо Захаревич-Головня, зразковий аматорський хореографічний колектив «Вихиляси», народний духовий оркестр Стадницького СБК, дует «Надія» та жіночий вокальний ансамбль «Водограй» Сальницького СБК, жіночий вокальний колектив «Вишиванка» Лісоволисївського СБК, жіночий вокальний гурт «Жартівниці» та народний міні-театр гумору та сатири Переорського СК, вихованці зразкової студії декоративно-прикладного мистецтва. Сольні виконавці: Михайло Шлапак (саксофон), Владислав Казьмірук, Анастасія Головня (вокал).

Ювілейний концерт скінчився, але творчий процес триває. Й попереду у невгамовного маестро Віктора Ковальчука ще чимало успішно втілених в життя мистецьких задумів, а відтак й перемог.

 

За матеріалами Вінницької
регіональної газети «Подільська зоря»

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація