Депутат районної ради прийняв участь у роботі 27-го Економічного форуму у Криниці-Здруй

12.09.17
"Проект Європа. Рецепт на наступні десятиліття" – під таким гаслом 5-7 вересня у м. Криниця-Здруй Малопольського воєводства (Республіка Польща) відбувся Економічний форум – найбільшийу Центральній та Східній Європі, в роботі якого прийняв участь депутат Вінницької районної ради від ВО "СВОБОДА" Борис Саюк. Це найбільша зустріч представників економічної та політичної еліти Центрально-Східної Європи, який відвідали понад 3 000 учасників з країн Угорщини, Австрії, Чехії, Словаччини, Балтії, Росії, Білорусі та України.
 

Місто Криниця-Здруй, невеликий гірський курорт, розташований в польських Бескидах, відомий з XVIII століття своїми мінеральними джерелами. Криниця сповнена визначних туристичних пам'яток, які приваблюють відвідувачів протягом практично усього року.

Після започаткування Економічного форуму Криницю часто називають "польським Давосом" на честь швейцарського альпійського курорту, відомого своєю зимовою конференцією, де збирається світова еліта бізнесу і політики.

Від самого початку захід задумувався як міжнародний проект, спрямований на стимулювання співпраці країн Центральної та Східної Європи.  

У дебатах форуму зазвичай брали участь президенти і глави урядів, провідні політики регіону, міністри, комісари ЄС, парламентарі, а також бізнесмени, представники найбільших і швидко зростаючих компаній "нової Європи". У Криниці також зустрічалися видатні вчені, ректори університетів, лідери громадської думки та митці.

27-й Економічний форум у Криниці-Здруй пройшов  під гаслом "Проект Європа. Рецепт на наступні десятиліття". Традиційно Економічний форум в Криниці був дискусійним майданчиком для обговорення варіантів співробітництва Польщі та інших держав Центрально-Східної Європи з Україною. Судячи з рівня залучення Києва в роботу форуму цього року, закордонних партнерів тепер цікавлять хіба транскордонні проекти з Україною та трудова міграція.

Зокрема, йшлося про економічні перспективи кластерів Дунай та Карпати. Поляки висунули ідею створення на карпатських теренах нового геополітичного «центру Європи», де  з Польщею, Чехією, Словаччиною й Угорщиною «співпрацює Україна».

«Емігранти-заробітчани» з України стали темою окремої дискусії в Криниці. Польща й надалі зацікавлена у працевлаштуванні робітників з України як зазначив віце-міністр родини, праці і соцполітики Польщі Станіслав Швед. Їх кількість на сьогодні вже оцінюють у півтора мільйона осіб, офіційно працевлаштованих. Польська влада моніторить ситуацію на ринку праці після запровадження безвізу, оскільки дозвіл на працевлаштування українцям й надалі потрібен, але тепер працівникам легше влаштуватися на роботу «на чорно», і таких осіб уже майже мільйон. 

До слова, у Криниці Нацбанк Польщі (NBP) представив дані щодо українських працівників: їхня середня зарплата в Польщі –2105 злотих (бл. 496 євро), з цієї суми 34% йде «на життя». За 2016 рік українці переказали з Польщі близько 8,1 млрд злотих (майже 2 млрд євро).

Обговорювали на форумі в Криниці й тему допомоги ЄС для України: йдеться про план, створення якого раніше ініціювали литовці і котрий називають аналогом «плану Маршала». Деталей, наразі, не озвучували. Лише екс-прем’єр Литви Андрюс Кубілюс зазначив, що ЄС може виділяти кошти (5 млрд євро) на будівництво доріг в Україні, децентралізацію, підтримку малого і середнього бізнесу.

Цікавою була доповідь президентів Грузії і Македонії, які різко заявляють про необхідність більш чіткої позиції та орієнтирів на вступ до Європейського Союзу. Якщо не буде стимулу, щоб інші країни в соціальному, економічному та політичному аспекті наближуватись до стандартів Європейського Союзу, то тоді постане питання існування самого Євросоюзу, фактично, - це буде початок його кінця і така риторика звучить від представників багатьох країн.

– Участь у таких форумах - це добра справа, нам потрібно розвиватись та переймати кращий досвід сусідніх європейських країн, які пройшли шлях реформування та подолали наслідки десятиліть комуністичного минулого.  Це той майданчик, де надано можливість лідерам думок обговорити основні проблеми та перспективи бізнесу, економіки, міжнародної політики Центральної та Східної Європи, – зазначив голова постійної комісії районної ради з питань депутатської діяльності, етики, гласності, діяльності рад, органів місцевого самоврядування, законності та правопорядку Борис Саюк.   

 

 

 

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація