«ПАМ`ЯТАЄМО, ПЕРЕМАГАЄМО: з нагоди Дня Перемоги відбулись урочистості в Стрижавці»

10.05.18

8 Травня в День пам’яті і примирення в Стрижавській школі-ліцей відбувся патріотичний захід «Пам’ятаємо! Перемагаємо!» до Дня пам’яті та 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 

«Ось уже 14 років поспіль за рішенням Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй, яке було ухвалене 22 листопада 2004 року, 8 і 9 Травня увесь світ відзначає День пам’яті і примирення, вшановуючи пам’ять загиблих у Другій світовій війні. Кожна держава має свої свята, перемоги, а на рівні ООН - День пам’яті і примирення відзначають саме 8 Травня. З 1965 року в Радянському Союзі 9 травня було оголошено Днем Перемоги у Великій Вітчизняній війні, що є для нас великим святом. Та цього року ми хочемо приєднатись до світової спільноти і схилити голови в пошані і скорботі за всіма полеглими на нашій планеті у ті страшні роки лихоліття», - з такими словами до присутніх ветеранів, учнів, гостей, запрошених звернулась Людмила Мазай, вчитель з історії в НВЗ: «ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей смт Стрижавка», депутат районної ради.

На захід завітали голова Вінницької районної ради Сергій Сітарський та депутат Вінницької районної ради Микола Шамалюк, які привітали ветеранів з Днем пам’яті та примирення, Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

«Цього дня схиляємося у доземному поклоні перед нині живими, усіма тими, хто проніс через лихоліття війни любов до Батьківщини і бажання бачити її незалежною та квітучою. Це Вашим потом та кров’ю густо зрошена батьківська земля, як у роки воєнного лихоліття, так і у важкі дні відбудови народного господарства. Наш обов'язок - бути гідними Вашого надзвичайного життєвого подвигу, усіма своїми справами утверджувати мир та злагоду на рідній землі та в усій Україні, створити всі умови для гідного життя, доглянутої старості. Бажаємо Вам міцного здоров'я, бадьорості духу, довгих літ щасливого та мирного життя. Хай не болять Ваші рани, хай здоровими і щасливими зростають Ваші онуки та правнуки, хай у Ваших родинах панує злагода і спокій, а оселі повняться достатком! Миру, достатку і віри у щасливе майбутнє великої держави - Україна!  Зі святом Перемоги!» - зазначив у вітальному слові голова районної ради Сергій Сітарський. 

Депутат районної ради Микола Шамалюк, вітаючи ветеранів, зазначив: «В нашій пам'яті назавжди залишаться спогади про тих, хто виборював перемогу. Побажаємо ж ветеранам здоров’я і довголіття і намагатимемось зробити все, щоб наші діти ніколи не дізналися, що таке війна. І докладатимемо всіх зусиль, щоб зберегти історію про тих, хто довгими кроками йшов до цієї перемоги. Зі святом!».   

Також, в заході взяли участь голова Вінницької районної державної адміністрації Михайло Демченко, Стрижавський селищний голова Таїсія Короленко, начальник відділу освіти райдержадміністрації Світлана Томусяк, представники Ради ветеранів, учасники АТО, керівництво навчального закладу, вчителі та учні. Михайло Демченко та Таїсія Короленко теж звернулись до ветеранів з вітаннями та словами вдячності за проявлений героїзм та мирне небо над головою. 

На початку переглянули відеоролік «Втрати України за час ІІ Світової війни», після чого хвилиною мовчання вшанували полеглих у роки війни.

На урочистості, на жаль, змогли завітати не всі ветерани: з двадцяти запрошених змогли прийти лише одинадцять. Назвемо ці прізвища аби ще раз висловити подяку нашим ветеранам: Акальмаз Микола Іванович, Діденко Василь Іванович, Дем'яненко Семен Дем'янович, Севастьянова Ганна Семенівна, Дорошенко Ольга Павлівна, Шевчук Марія Гнатівна, Шевчук Максим Іванович, Жабановський Евгеній Арсенійович, Маслова Міла Петрівна, Салецький Сігізмунд Іванович, Пустовий Петро Миколайович.

Потім присутніх ветеранів голова районної ради Сергій Сітарський спільно з депутатами районної ради Миколою Шамалюком та Людмилою Мазай привітали зі святом, вручивши квіти та подарунки, придбані за власні кошти.

З привітанням до ветеранів звернулись також Ольга Пінкевич – представник ради ветеранів Стрижавки та Василь Діденко, автор книги про селище Стрижавка.

Потім учні продекламували вірші та заспівали пісні на військову тематику, повернувши ветеранів спогадами у фронтові будні.

Після завершення заходу усі присутні вирушили до обеліску воїнам-визволителям, де запалили вогонь пам’яті і долучилися до загальноукраїнської акції «Перша хвилина миру».

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація