Чому Профспілка освітян проти законопроекту «Про працю»?

20.02.20

7 лютого відбулось засідання Ради Вінницької районної організації профспілки працівників освіти і науки. У його роботі взяв участь голова Вінницької районної ради Сергій Сітарський.

Він розповів головам первинних профспілкових організацій закладів освіти району про перспективи адміністративно-територіальної реформи, основні показники районного бюджету, особливості медичної реформи.

Профспілчани подякували голові та депутатам районної ради за турботу стосовно створення належних умов праці освітян та порушили перед керівником району питання щодо виділення коштів на підвезення педагогів, проходження профілактичних медичних оглядів.

Головним же питанням, що розглядалось на засіданні було обговорення запропонованого урядом законопроекту "Про працю" №2708.

Голова районної організації профспілки освітян Михайло П’ятак та учасники зібрання ради одностайно висловили негативне сприйняття рядовими членами профспілки запропонованого закону.

Чому ж Профспілка освітян проти цього законопроекту?

По-перше, цей законопроект порушує низку положень Конституції України щодо заборони прийняття таких нормативних актів, які звужують існуючі трудові права та гарантії громадян України та основоположних міжнародних актів, ратифікованих Україною.

По-друге, уряд знехтував 20-річну спільну працю депутатів Верховної Ради кількох скликань, різних урядів, науковців, профспілок та роботодавців із підготовки нового Трудового кодексу, який вже готовий для розгляду.

По-третє, він, всупереч існуючому трудовому законодавству та Генеральній угоді між урядом та Профспілками, був ухвалений без будь-якого обговорення та погодження як з Профспілками, так і з Федерацією роботодавців.

По-четверте, він викликав заперечення в 150 міжнародних та європейських профспілкових асоціацій та організацій, що надіслали відповідні звернення на адресу української влади.

По-п’яте, всупереч оманливим заявам урядовців про «європейськість» законопроекту, він вводить такі норми праці, які характерні для колоній та напівколоній на території Африки та Азії середини 19 століття.

Доказами цього є конкретні статті законопроекту:

Ч.1. ст.35 «Роботодавець має право з власної ініціативи розірвати трудовий договір з працівником», що дає можливість звільнити будь-кого і в будь-який час без причини, наприклад, за втратою довіри;

Ст. 18 Запровадження строкових договорів з педагогічними працівниками, що переводить не лише педагогів-пенсіонерів, але й усіх педагогів з постійного на строковий договір;

Ч.4 ст.20 Право роботодавця у будь-який час розірвати короткостроковий трудовий договір, попередивши працівника про це за 3 календарні дні, що дає можливість в будь-який час звільнити і того працівника, якого перевели, без його згоди на коростроковий договір;

Ч. 3 ст. 41 Скасовує заборону на звільнення одиноких матерів;

Ч. 3 ст. 71 Доплата за понаднормову роботу, на свята й вихідні - 20%, а не в подвійному розмірі, як сьогодні;

Ч.4 ст.48 «Застосування надурочних робіт допускається лише у виняткових випадках, що визначаються трудовим договором та/або колективним договором», зараз ці роботи чітко регулюються законами;

Ч. 2 ст. 69 Зменшення рівня доплати за роботу з шкідливими умовами праці;

Ч. 3 Ст. 65 Розмір мінімальної заробітної плати може бути нижчим від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що дає можливість уряду встановлювати мінімальну зарплату меншу за прожитковий рівень;

Крім того,  законопроектом «Про працю»:
- не передбачено відпусток за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, а також за особливий характер праці;
- скасовуються також додаткові відпустки матерям, які мають дітей до 15 років;
- запроваджується можливість ввести шестиденний робочий тиждень;
- запроваджується можливість продовжувати робочий день до 10-12 годин.

Саме тому 56 учасників засідання ради профспілки освітян району одноголосно ухвалили рішення направити звернення на адресу Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, голови фракції партії «Слуга народу» Давида Арахамії, голови комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галині Третьякової з вимогою не допустити прийняття даного законопроекту. Рада профспілки освітян рекомендувала провести обговорення урядового законопроекту в усіх трудових колективах закладів освіти та прийняти аналогічні звернення.

Також було прийнято звернення до депутатів районної ради щодо підтримки позиції Профспілки щодо зазначеного законопроекту.

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація