Члени госпітальної ради Північного округу на виїзному засіданні оглядали медичні заклади міста Вінниці

07.11.18

6 листопада у Вінниці проходило віїзне засідання госпітальної ради Північного госпітального округу, в якому від Вінницького району взяли участь голова Вінницької районної ради Сергій Сітарський, депутат Вінницької районної ради Лариса Земелева, головний лікар Вінницької центральної районної клінічної лікарні Олександр Кривов’яз та його заступник Тетяна Катілова. Це засідання було заключним: члени госпітальної ради завершили об’їзди лікарень, які увійшли до Північного госпітального округу. У Вінниці госпітальній раді показали роботу міської клінічної лікарні №1, міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, Центру матері та дитини, а також кардіоцентру.  Саме ці лікарні можуть надавати спеціалізовану та екстрену медичну допомогу в межах Північного госпітального округу.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов під час засідання госпітальної ради зазначив, що медична реформа, яку проводить Уряд важлива, але водночас болюча. І головна мета, якої при цьому слід досягти – покращення якості послуг. Зокрема, що стосується лікувальних закладів вторинного рівня.

Говорячи про вторинний рівень, і зокрема про Північний госпітальний округ, Вінницьким міським головою Сергієм Моргуновим зазначалось, що необхідно збалансовано відпрацювати ситуацію щодо надання медичних послуг населенню. Так, останніми роками велику увагу звернуто на вторинний рівень. Зроблено великі зміни в частині хірургічного корпусу обласної лікарні М.Пирогова.  З державного бюджету за останні два роки виділено кошти на закупівлю обладнання, а фактично, цей корпус будувався 10 років. За кошти міського бюджету, у розмірі 45 млн грн капітально відремонтовано і забезпечено найсучаснішим обладнанням в регіоні відділення анестезіології і реанімації у першій міській лікарні. Облаштовано дві операційних, дев’ять ліжок, на сьогоднішній день в цих операційних проводяться операції на відкритому серці. Це вже говорить про той рівень, який надає можливість нашим спеціалістам якісно надавати медичну послугу. Якщо говорити про лікарню швидкої медичної допомоги, яка має бути базовою Північного госпітального округу, то там планується відкрити три відділення. Будівництво проводиться за кошти міського бюджету, а за кошти Держбюджету на сьогоднішній день проведені відповідні тендерні процедури для закупівлі сучасного обладнання. 

Госпітальна рада побувала вже у кожній районній лікарні Північного госпітального округу та оглянула лікувальні закладі міста Вінниці.  

Наступним етапом буде детальне обговорення для напрацювання рекомендацій щодо присвоєння закладам охорони здоров’я Північного округу статусів: лікарня інтенсивного лікування І рівня,  лікарня інтенсивного лікування ІІ рівня,  лікарня планового лікування, хоспіс чи лікарня відновного лікування.

Довідка:

Північний Госпітальний округ охоплює наданням медичної допомоги майже 960 тисяч населення. До його складу входять заклади охорони здоров’я, які забезпечують надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги населенню. Це - 38 адміністративно-територіальних одиниць (4 міста обласного підпорядкування (Вінниця, Жмеринка, Козятин, Хмільник), 12 районів та 22 об’єднаних територіальних громади).

Стежимо за подальшим розвитком подій у формуванні Північного госпітального округу.

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація