Чи буде завершено процес утворення Агрономічної ОТГ: на засіданні обговорили нагальні питання

01.10.18

Днями в приміщенні районної ради під головуванням очільника районної ради Сергія Сітарського на прохання сільських голів Агрономічної об’єднаної територіальної громади: Олега Шулікіна, Ігоря Савчука, Тетяни Петровської та Павліни Роздайбіди відбулось засідання по питанню формування об’єднаної громади. На засідання для надання роз’яснень були запрошені консультант з бюджетних питань Асоціації міст України Ігор Вернигор та консультант з правових питань Асоціації міст України Олена Лісовська. 

Участь в засіданні також прийняли голова Вінницької райдержадміністрації Михайло Демченко та його заступник Олег Бегус, начальник фінансового управління Вінницької райдержадміністрації Лариса Микитюк, депутати районної ради Віктор Шмігель та Віктор Марущак, бухгалтера сільських рад та працівники виконавчого апарату районної ради.

Яу інформувалось раніше, Агрономічною сільською радою розіслані пропозиції щодо об’єднання зазначеним громадам. Тому, наразі в кожній громаді триває процес обговорення пропозиції. Що чекає сільські ради після об’єднання? Які джерела наповнення бюджету? Чи буде утворена Агрономічна ОТГ спроможною? Що буде з медициною та освітою? На вказані запитання присутні представники громад отримали вичерпні відповіді, але всеодно багато питань залишається відкритими та болючими, оскільки кожна територіальна громада хоче залишитись в статусі незалежного органу місцевого самоврядування.  

Під час засідання виникало багато запитань та відповідей, які переходили в бурхливі обговорення, так як кожен розуміє, що державної субвенції не вистачить на виконання наданих ОТГ повноважень, адже утримання соціально-культурних об’єктів переходить на місцеві бюджети. Повноваження передають, а кошти...?

Чи будуть прийняті позитивні рішення щодо утворення Агрономічної ОТГ та які сільські ради до неї увійдуть, залишається відкритим. Адже невдовзі процес «добровільного об’єднання» може перейти в примусове. І тоді, хто до кого і з ким, будуть вирішувати не громади.    

Обговорення пройшло позитивно, кожен зміг висловити свою думку. Тому, сподіваємось, що Агрономічній ОТГ бути.   

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація