Чергові місцеві вибори 2020 року мають відбутися на новій правовій та територіальній основі - Резолюція семінару-наради представників органів місцевого самоврядування

27.09.19

Голова районної ради Сергій Сітарський 24-26 вересня взяв участь у Всеукраїнській щорічній семінар-нараді для представників органів місцевого самоврядування в смт. Затока Одеської області, на якій схвалили Резолюцію та визначили засади, необхідні для функціонування місцевого самоврядування відповідно до Європейської хартії, а також запропонували комплекс заходів для проведення чергових місцевих виборів на новій правовій та територіальній основі.

Представляючи до уваги учасників семінару-наради проект Резолюції, президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов зазначив, що в результатом реформи децентралізації в Україні має бути нова трирівнева модель місцевого самоврядування, яка відповідатиме принципам Європейської хартії місцевого  самоврядування. «В результаті впровадження Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, засади якої відповідають Європейській хартії місцевого самоврядування, маємо отримати якісно нову модель. Кожен рівень запропонованої моделі має бути спроможним, зі своїми повноваженнями та ресурсами для їх виконання. А саме: базовий рівень – громада, субрегіональний – районна рада та виконавчий комітет, регіональний – обласна рада та виконавчий комітет. Безумовно, держава має контролювати їх діяльність з точки зору законності прийняття рішень. Для цього вводиться інститут префекта. Але формування такої моделі вимагає внесення  змін до Конституції.

У Резолюції вирішено звернутися до Президента та Уряду внести зміни до Конституції України в частині децентралізації, необхідні для впровадження нових засад функціонування місцевого самоврядування відповідно до Європейської хартії. Йдеться про розмежування повноважень між органами місцевого самоврядування різних рівнів, а також самоврядування та виконавчої влади; про закріплення  формату адміністративно-територіального устрою громада-район-область. Ще необхідно вилучити з конституційного регулювання місцеві державні адміністрації та запровадити інститут префекта; утворити виконавчі органи при районних та обласних радах; забезпечити належні ресурси для функціонування самоврядування.

Крім того, в Резолюції зазначено, що «чергові місцеві вибори мають відбутися на реформованій правовій та територіальній основі у 2020 році, і для цього має бути здійснений відповідний комплекс заходів». Мається на увазі: внести зміни до Основного закону в частині децентралізації владних повноважень та схвалити закон про адміністративно-територіальний устрій. Крім того, вказано на необхідність змін до виборчого законодавства, Бюджетного та Податкового кодексів. А також, впровадження державного нагляду за діяльністю місцевого самоврядування.

Підсумовуючи, впевнено можна сказати, що на семінарі учасники почули багато нового, обмінялись досвідом і ідеями з колегами. Багато із запропонованого об’єднано в Резолюцію і тепер залишилось  чекати змін і оновлення місцевого самоврядування.

Досить говорити про напрямок децентралізації, «який вибраний вірно» - на п’ятий рік потрібно вже говорити про конкретні результати та досягнуті цілі.  

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація