Провели Чемпіонат Вінницького району з шахів та шашок серед чоловіків та жінок

19.02.19

17 лютого 2019 року в актовій залі районної ради відбувся Чемпіонат Вінницького району з шахів та шашок серед чоловіків та жінок мешканців сільських, селищних рад та ОТГ, який було проведено  Вінницькою районною організацією ВФСТ «Колос» спільно з відділом освіти РДА. Прийняти участь в турнірі виявили бажання 9 команд району. Аби позмагатись та продемонструвати свої здібності приїхали гравці з усього району, а саме,  сіл Писарівка, Степанівка, Гавришівка, Ільківка, селища Стрижавка та учасники Вороновицької, Лука-Мелешківської, Сокиринецької та Якушинецької ОТГ.

Шахи вважаються найінтелектуальнішою грою, яка з'явилась в Індії на початку нашої ери і називалася «Чатуранга». Перший міжнародний чемпіонат з шахів був проведений у Лондоні ще у 1851 році.

Гра у шашки була розповсюджена ще у стародавньому Єгипті. У неї грали всі верстви населення. З 19 століття почали проходити і чемпіонати з цього виду спорту. З того часу міжнародні змагання проводяться з 100-клітинних шашок. А з 1947 року виникла Всесвітня федерація шашок.

Всім відомо, що шахи та шашки – це інтелектуальні ігри, що активізують розумову діяльність, тренують пам'ять, увагу, винахідливість та кмітливість. Саме з цією метою, потренувати пам’ять, увагу, логічне мислення, підтримати розвиток спортивної галузі району, визначити кращих з кращих для подальшої боротьби на теренах області, і було організовано змагання. Приємно відзначити, що навіть в сучасних умовах - еру комп’ютерів, шахи та шашки залишаються видами спорту, які ніколи не старіють. Адже вдалі комбінації завжди викликають неабиякий азарт. Під час гри розвивається мислення, вміння вирішувати проблемні ходи, зосереджується увага. «Хто грає в шахи та шашки, той позитивніше думає». А ще ігри виховують спокій та наполегливість, уміння вигравати та програвати з гідністю.

Перед турніром потрібно налаштуватись. Хтось заглиблений в свої думки, хтось прораховує майбутні ходи. Після налаштувань всі учасники поринули в шахово-шашечні баталії. Ці змагання – прекрасний урок для всіх нас, як перемагати силою інтелекту і порозуміння. 

Команди вітали та підтримували голова районної ради Сергій Сітарський, голова РДА Михайло Демченко та голова Вінницької районної організації ВФСТ «Колос» Роман Юсумбелі.

- Вітаю всіх гравців з участю в чемпіонаті Вінницького району з шахів та шашок, бажаю кмітливого мислення, інтелекту та наполегливості на шляху до своєї перемоги. Приємно відзначити, що є підтримка різних верств населення в популяризації здорового способу життя, сприянню розвитку цих видів спорту. Ви є прикладом для молодого покоління, адже на сьогоднішній день компьютерні технології не викликають такого азарту, як вдалі комбінації в шашках та шахматах, - зазначив у вітальному слові голова районної ради Сергій Сітарський.

За результатами чемпіонату призові місця отримали.

Серед жінок:
-  з шахів сильнішою стала Вікторія Чоботар (Вороновицька ОТГ), друге місце у Тетяни Темірової ( Якушинецька ОТГ), третє – Власюк Ірина з села Писарівка;
- з шашок: переможниця - Тетяна Білошкурська (смт.Стрижавка), друге місце у Тетяни Гринь (Вороновицька ОТГ), а третє - у Юлії Моргун (с.Степанівка).

Серед чоловіків:
- найкращим шахістом став Кравець Богдан (с.Ільківка), друге місце посів Аркадій Верховод (Сокиринецька ОТГ), а третє – Попенко Володимир (Якушинецька ОТГ);
- переможцем з шашок виявився Леонід Возний (Вороновицька ОТГ), друге місце – Смаровоз Юрій (Якушинецька ОТГ) та Леонід Чернега (с.Степанівка) на третьому місці.

 

У командному заліку з шахів перемогла команда села Ільківка. Друге місце - Якушинецька ОТГ, а третє - Сокиринецька ОТГ. У шашках найкращою стала команда Вороновицької ОТГ, другою – с.Степанівка і третє - посіла команда Якушинецької ОТГ.

Всі переможці були нагороджені грамотами та цінними призами. Вітаємо наших переможців табажаємо й надалі активно тренуватись, вести здоровий спосіб життя та досягати ще більших вершин в даному спорті. Дякуємо учасникам за гарну та насичену гру.

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація