Бути депутатом - це насамперед відповідальність

01.10.20
Сьогодні, у рамках висвітлення діяльності депутатів Вінницької районної ради 7 скликання, спілкуємось із обранцем Некрасового, викладачем Некрасівської СЗШ І-ІІІ ст. – Сергієм МИЦИКОМ. Депутатом до районної ради він був обраний вперше, до цього двічі обирався до Некрасівської сільської ради. 
- Сергію Дмитровичу, чому вирішили стати депутатом?
- Спочатку стати депутатом мене спонукала необхідність, а не бажання. Була низка питань і проблем, котрі потребували вирішення. Іноді просто не вистачало інформації про те до кого звернутись, хто відповідальний, на якому рівні влади можуть допомогти. Депутатство не дає матеріального ресурсу для вирішення більшості проблем пересічних громадян, часто отримавши звернення доводиться радити, шукати порад і допомоги, меценатів - вирішувати питання гуртом. Бути депутатом -це насамперед відповідальність. І той хто думає , що в депутати йдуть заради задоволення, популярності і вигоди  дуже сильно помиляється.
- Розкажіть, що вдалося зробити за Вашу депутатську каденцію?
- За останні кілька років основна діяльність була спрямована на допомогу вирішення питань свого рідного села Некрасове. Весь час своєї роботи не забував про Некрасівську СЗШ І-ІІІ ст. За сприяння на рівні району виділялись кошти на освітлення, сантехніку, обладнання для кабінетів, придбання телевізорів, меблів, спортивного інвентаря, будівельних матеріалів і багато чого іншого. Коштом ра-йонного бюджету було замінено майже всі вікна в навчальному закладі, оновлено вбиральні, закуплено різноманітні меблі, обладнання для майстерень. Також переймався питанням обладнання кабінетів для початкової школи за вимогами нової освітньої програми «НУШ». 
Багато звернень було й під час ремонту місцевого Будинку культури. Хочеться зазначити, що ремонтні роботи у в приміщенні осередку культури тривали п’ять довгих років. Адміністративна будівля була збудована ще в 30-ті роки й є однією із найстаріших у Вінницькому районі. В двотисячних роках його хотіли взагалі закрити і вже майже завершили цей процес. Проте дуже вчасно з’явилась ініціатива все ж таки відбудови приміщення. У 2013 році було ухвалено рішення про лагодження Будинку культури. 2014 року розпочалися ремонтні роботи. За останні роки, відколи я є депутатом райради, намагався постійно сприяти аби кошти були спрямовані на потреби нашого клубу, щоб врешті скінчити роботи. Звертався щодо виділення фінансів на меблі, апаратуру, облаштування сцени, тощо. Капітальний ремонт культурного закладу в селі став можливим за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо со-ціально-економічного розвитку. Було перекрито дах, укріплено стіни, замінено вікна та двері на металопластикові, зроблено ремонт підлоги, фойє, глядацької зали, проведено благоустрій території. Ремонт було завершено у 2019 році, приміщення облаштовано, клубна установа функціонує, тож мешканці громади мають можливість насолоджуватися виступами наших артистів та проводити різноманітні заходи. 
Також намагався вирішувати й проблеми місцевого ФАПу. Під час останнього скандалу з ним, близько року тому, вдалось посприяти виділенню коштів з ра-йонного бюджету на усунення недоліків, які могли поставити крапку на існуванні медичного закладу. Нині основна проблема амбулаторії - ремонт приміщення, за моєю інформацією він вже перебуває на контролі керівництва Якушинецької ОТГ. Цьогоріч отримав звернення  від працівників ФАПу щодо придбання сучасного кардіографа, питання з коштами було вирішено. Залишились формальні процедури з його закупівлі. Також варто наголосити, що в нашій громаді є сімейний лікар, який уклав необхідну кількість договорів із жителями не тільки Некрасового, але й і Широкої Греблі. На мою думку, це дуже добре для наших мешканців що у селі є лікар, не кожній громаді так пощастило.
- Із якими проханнями до Вас люди звертаються найчастіше?
- Найчастіше за допомогою звертаються прості громадяни. Іноді за порадою, але найчастіше людей турбує матеріальна скрута яка найсильніше відчувається під час лікування важких недуг. Тому більша частина депутатського фонду витрачена на допомогу під час дороговартісного лікування. 
Часто депутатський фонд закінчується, а люди за допомогою звертаються. Тоді допомагає тісна співпраця з депутатом Вінницької обласної ради Олександром Георгійовичем Масленніковим. Скільки його знаю - жодне звернення до нього не залишилось без уваги. Це звернення і  колективу амбулаторії, і будинку культури, і школи, і батьківського комітету, і окремих жителів села. Протягом моєї депутатської каденції ми багато разів звертались до Олександра Георгійовича із різноманітними потребами і задля їх вирішення він майже в усіх випадках виділяє власні кошти не відкладаючи все це на потім. Тож ми вдячні обласному депутату за постійну підтримку і допомогу. 
- Які питання не вдалося вирішити?
- Головними питаннями, які вирішити так, як хотілось, не вдається це проблема очисних споруд на території села та питання благоустрою. Рух в цьому напрямку є, але хочеться не руху, а результату і основною перепоною тут є фінанси. Сума, яка необхідна для їх облаштування, досить велика, проектно-кошторисну документацію коштом районного бюджету було виготовлено, тепер спо-діватимемось, що вдасться віднайти необхідні гроші аби закрити це довготривале проблемне питання.
- Ваша громада уже є частиною Якушинецької ОТГ, як можете оцінити майже рік у її складі, що змінилося в житті села і чи не плануєте балотуватись депутатом до ОТГ?
- Минулоріч, в грудні, ми стали повноці-нною частиною Якушинецької ОТГ. Відтак про перебування в ОТГ та результати судити ще рано. Стосовно депутатства то так, буду балотуватися до Якушинецької ОТГ. Аби й далі тримати руку на пульсі, відстою-вати інтереси мешканців Некрасового та інших сіл об’єднаної громади. 
 
 
Матеріал підготовлено в рамках
висвітлення діяльності депутатів
Вінницької районної ради 7 скликання.

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація