Будинок культури – серце села

07.12.17

Днями Якушинецький будинок культури святкував 50-річчя з дня відкриття. 50 творчих спалахів, творчих сезонів, вигуків «Браво», овацій, аплодисментів! З часу відкриття у цій залі, на цій сцені насолоджувалися, раділи і хвилювалися щонайменше чотири покоління якушинчан. Багато з них пройшли тут школу творчості, а зараз приводять своїх дітей, онуків, аби аплодувати вже їх успіхам. За півстоліття тут відбулось безліч цікавих подій, це улюблене місце дозвілля жителів села та молоді, місце, де завжди панувала атмосфера щирості, доброзичливості.
На урочистості завітали голова Вінницької районної державної адміністрації Михайло Демченко, очільник Вінницької районної ради Сергій Сітарський, керівник відділу культури та туризму Вінницької РДА Володимир Мазур, директор Якушинецької СЗШ І-ІІІ ст.-гімназії Олена Щербань. Гостей радо зустрічали очільник Якушинецької ОТГ Василь Романюк, депутат районної ради Василь Катілов та директор Будинку культури Людмила Іванюк. Всі місця в залі заповнили жителі села, аби переглянути святкову концертну програму, підготовлену місцевими аматорами сцени. Урочистості розпочались з вітальних слів. 

Василь Романюк подякував усім, хто розпочинав створення культурного осередку в селі та теперішнім творчим працівникам, колективам та аматорам сцени, маленьким артистам, які під керівництвом наставників розвивають свої таланти та здібності, за творчу та натхненну працю на благо розвитку культури в Якушинцях. Побажав всіляких гараздів, творчого натхнення та пообіцяв всебічну підтримку творчим починанням. Також очільник громади зауважив, що на 2018 рік вже заплановано виділення коштів для проведення ремонтів в усіх Будинках культури на території об’єднаної громади. Ну а з нагоди ювілею вручив керівнику установи сертифікат на придбання подарунка.

Михайло Демченко, вітаючи громаду з ювілеєм, побажав, аби в Якушинецькому будинку культури рік за роком зростали юні таланти, справжні артисти, адже це найбільша цінність поселення. Наголосив, що якушинецькі колективи знані не тільки серед місцевих жителів, але й на теренах району. «Вони неодноразово своїми талановитими виступами прославляли наш Вінницький край не лише на теренах України, але й за її межами. Під час поїздки до Польщі Ваші колективи отримали найбільше щирих оплесків та овацій від публіки серед німецьких, польських, угорських самодіяльних артистів. Тож Вам є чим пишатись. Із нагоди ювілею бажаю добра, злагоди та творчих здобутків», - наголосив голова райдержадміністрації.

Сергій Сітарський зауважив, що Будинок культури - це дуже важливе місце для мешканців громади, адже тут відбуваються не тільки концерти, а ще й сходи села, на яких вирішуються вкрай важливі питання життєдіяльності, сесії сільської ради, вибори, тощо. «Тож тут відбувається найбільше важливих для громади заходів. І сьогодні цей знаковий заклад відзначає 50-річний ювілей. Бажаю усім Вам міцного здоров’я, щастя та злагоди, аби ця зала була завжди заповнена вдячними глядачами та люди йшли сюди із задоволенням щоб зустрітись із односельчанами», - зауважив голова райради.

Василь Катілов, який багато років очолював громаду, а зараз є депутатом райради, зауважив, що він пам’ятає той день, коли відкривали Будинок культури в Якушинцях 50 років тому. «Я був малим хлопцем та стояв ось там, позаду, і з цікавістю дивився концерт. А сьогодні маю честь стояти на сцені та вітати колектив закладу із ювілеєм, бажаю, аби наш Будинок культури існував ще багато років і хочу, щоб присутні тут знову зустрілись через п’ятдесят років в цій залі на сторіччі закладу».


Велика і славна історія, пройдена тими, хто наповнював змістом Будинок культури, - це ціле су-цвіття імен керівників, які творили історію закладу. Деякі з них були присутні в залі, зокрема, Володимир Гуменюк, Оксана Жилінська. Вони не тільки обіймали посаду директора, а й займалися творчістю. Тарас Мельник – музикант, творчий наставник, педагог. За період роботи згуртував навколо себе багато обдарованої молоді. Завдяки його ентузіазму було орга-нізовано колективи художньої самодіяльності: ВІА, хореографічний, вокальний, драматичний, проводились цікаві культурно-мистецькі заходи. Сьогодні посаду директора обіймає Людмила Іванюк, дбайливий господар, декоратор, вона власноруч зшила багато концертних костюмів для колективів художньої самодіяльності. Також згадали поіменно тих керівників, яких уже немає з нами.

Будинок культури є центром притяжіння талановитих дітей, артистичної молоді. Це для них - рідний дім, тут щоденно допомагають розкривати таланти і відчувати радість творчості фахівці, які працюють з дітьми. Найбільшим скарбом цієї величної споруди є, звичайно, талановиті учасники художньої самодіяльності. Вони завжди поспішають на репетиції, щоб потім вийти на сцену і подарувати своє мистецтво та тепло власного серця глядачам.
Активний учасник художньої творчості, поет Микола Колесник написав вірш «Присвяту Будинку культури», який прочитали зі сцени глядачам.


Концертна програма цього дня була насичена різноманітними номерами, які тішили око та слух глядачів: квартет «Оксана», ансамбль народної пісні «Подільський колорит», який уже понад 12 років працює на теренах культури (керівник, композитор Ігор Шуберт), солістка БК Вікторія Клебан, котра співає з дитинства, переможець районних конкурсів та фестивалів, керівник драматичного гуртка Наталія Качан, вокальний ансамбль вчителів «Зорецвіт» Якушинецької школи-гімназії, молоді, красиві, енергійні та надзвичайно талановиті дівчата Юлія Юнова, Вікторія Клебан, Дар’я Мудра та Анна Зварич, цьогоріч під керівництвом Віти Олешко створили гурт «ММ Денс». На сцені цього дня дебютувала наймолодша учасниця концерту Іринка Карпенко, соліст БК, учасник ВІА, неодноразовий переможець місцевого конкурсу «Караоке» Сергій Шевченко, хореографічний колектив «Зоряне сяйво», дует «Розмай» у складі Галини Кузьменко та Ігоря Шуберта, перший засновник хореографічного колективу «Зоряне сяйво» Віта Степанова, сімейний дует, який разом іде по житті, разом навчались, разом працювали в БК Тетяна та Тарас Мельники, вокальний квартет «Гармонія» у складі Галини Кузьменко, Наталії Качан, Жанни Паренюк та Ігоря Шуберта. Цей колектив уже встиг завоювати прихильність глядачів на районних, обласних, міських культурно-мистецьких заходах, народний фольклорний гурт «Подільські музики» Вінницького РБК.


Наприкінці концертної програми на сцену вийшли творчі працівники БК та учасники художньої самодіяльності. Від очільника громади Василя Романюка вони отримали Почесні грамоти за значний внесок у розвиток самодіяльного аматорського мистецтва та з нагоди 50-річчя БК. 
Свято вдалось на славу та ще надовго залишиться у пам’яті глядачів.

 

За матеріалами Вінницької
регіональної газети "Подільська зоря"

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація