Борис Саюк: Мій обов’язок українця - не бути пасивним у час змін

24.09.20
Сьогодні, в рамках висвітлення діяльності депутатів Вінницької районної ради 7 скликання, пропонуємо до Вашої уваги матеріал із депутатом Вінницької райо-нної ради, представником ВО «Свобода» - Борисом Олександровичем САЮКОМ.
Я народився 12 листопада 1979 року в мальовничому селі Дашківці Літинського району. Тут пройшли мої дитячі та шкільні роки. Після закінчення Дашковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів розпочав навчання в Вінницькому технікумі м’ясної та молочної промисловості на юридичному факультеті, який закінчив у 2000 році із відзнакою. 
Одружений. З дружиною виховуємо двох чудових доньок Вікторію та Юлію. Пишаюсь тим, що старша донька Вікторія є випускницею Вінницького міського центру художньо-хореографічної освіти дітей та юнацтва «Барвінок», наразі стала студенткою Донецького національного університету ім. Василя Стуса. Молодша ще навчається в загальноосвітній школі. 
Трудову діяльність розпочав у 2001 році у Вінницькій районній державній адміністрації на посаді юрисконсульта юридичного відділу апарату райдержадміністрації. Саме тоді я повністю поринув у численні проблеми Вінницького району. В той час активно проходили процеси розпаювання земель та майна колективних сільськогосподарських підприємств. Численні зустрічі з трудовими колективами, керівниками агроформувань, головами сільських рад дали мені зрозуміти велич і міць економічного потенціалу Вінницького району. В ті часи район за всіма показниками займав лише перші місця.
Паралельно із роботою в РДА, розпочав навчання у Чернівецькому національному університеті ім. Юрія Федьковича, на юридичному факультеті. А у 2003 році був призначений на посаду начальника юридичного відділу РДА, напевно я став наймолодшим керівником юридичної служби, адже мені тоді виповнилось лише 23 роки.
Спочатку розвитку суспільно-полі-тичній ситуації у районі я не приділяв значення, адже у мене було досить багато судових справ, та й і поточної роботи вистачало. Однак, Помаранчева революція змінила мої погляди на розвиток країни як такої, що, як наслідок, стало поштовхом до звільнення із державної служби. У 2005 році перейшов працювати до Вінницького державного аграрного університету, де був призначений на посаду завідуючого юридичного відділу. Здобувши ступінь магістра права розпочав займатися викладацькою діяльністю в університеті. Викладав юридичні дисципліни. 
У 2010 році я вступив до лав ВО «Свобода», і одразу балотувався до Вінницької районної ради за списками цієї політичної сили. Щоправда депутатський мандат довелося прямо «вигризати зубами», адже маніпуляції деяких учасників виборчого процесу по встановленню результатів були досить наполегливими. Отже, вперше я став депутатом Вінницької районної ради саме від Вінницької районної організації ВО «Свобода» за партійними списками. 
Вдруге я став депутатом Вінницької ра-йонної ради у 2015 році, разом із Володимиром Болебрухом та Віталієм Бондарем ми вперше в районній раді утворили націоналістичну фракцію ВО «Свобода».
Щодо роботи протягом скликання, то я не звик піаритись, як роблять інші колеги депутати, висвітлюючи, що ніби вони закупили, до прикладу, якесь обладнання в школи, чи виділили кошти на ремонт приміщень. На моє переконання, ми, як обранці жителів територіальної громади ра-йону, повинні забезпечувати збалансований розвиток усіх територіальних громад, а не окремо взятих. Рішення про виділення коштів приймає рада в цілому, а не окремі депутати.
Протягом діючого скликання очолював постійну комісії районної ради з питань депутатської діяльності, етики, гласності, діяльності рад, органів місцевого самоврядування, законності та правопорядку, і пишаюсь тим, що провів 99% засідань комісій, лише один раз був відсутній на комісії, позаяк перебував у відпустці.
Чи вдалося досягти тих цілей з якими ВО «Свобода» йшла на вибори у 2015 році до Вінницької районної ради? Однозначно, що так. Ми декларували прозорість та відкритість діяльності ради і це нам вдалося. Завдяки моїй ініціативі запроваджено систему електронного поіменного голосування, систему електронних петицій, висвітлюються усі засідання сесій районної ради у режимі онлайн. Будь який житель територіальної громади району може вільно відвідати сесію районної ради, що не скажеш про міську. Це все позитив, який вдалось досягнути усім депутатським корпусом цієї каденції. 
Що стосується співпраці в районній раді з іншими політичними силами, то тут є певні суперечливі моменти. До кінця каденції фракції залишились не у всіх полі-тичних партій, які представленні у районній раді. Співпраця є більш ситуативною ніж системною, адже бачення розвитку територій у нас різне. Десь до наших ідей прислухаються, а десь і ні. Політика це мистецтво компромісів, маємо шукати баланс інтересів.
Найскандальнішим питанням цього скликання став розгляд звернення щодо прийняття звернення по законопроекту про ринок земель. Тут моя позиція як громадянина, як депутата, як члена ВО «Свобода» - продавати наше єдине загальнонаціональне багатство землю не можливо. Лише Держава Україна може викупляти у власників паїв їх наділи, і лише за ринковою ціною. А все решта призведе до незворотних наслідків втрати цього ресурсу, що забезпечує продовольчу безпеку держави.
А ось позитивним стало те, що за ініціативи фракції ВО «СВОБОДА» у Вінниць-кій районній раді, на знак вшанування пам’яті Героїв національно-визвольної боротьби ухвалено ріше-ння, яким запроваджено підняття на адміністративному будинку Вінницької ра-йонної ради червоно-чорного стягу у дати, пов’язані із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті Героїв національно-визвольної боротьби. До речі, Вінницька районна рада стала першою на Вінниччині, що ухвалила таке рішення, і підняла червоно-чорний стяг поряд із державним. До слова, Вінницька обласна рада лише на останньому році своєї каденції ухвалила аналогічне рішення.
За час мого депутатства до мене зверталась досить велика кількість виборців, а враховуючи те, що, я є практикуючим адвокатом, керівником Адвокатського бюро «Бориса Саюка», то більшість звернень стосувалась правових питань. Я жодному виборцю не відмовив у безоплатній юридичній консультації з того чи іншого питання. І цим я пишаюсь, що моє прізвище є відомим на теренах району. 
У вільний від роботи час я досить велику кількість свого часу приділяю грі номер один – футболу. Починаючи із 2007 року разом із Михайлом Демченком, Олександром Мельником, які також є депутатами районної ради, ми утворили Громадську організацію «Вінницька районна федерація футболу». Разом із тим, я відновив та опікуюсь до сьогоднішнього дня також Футбольним клубом «НИВА» с. Дашківці, який з 2007 року бере участь у чемпіонаті Вінницького району по футболу. До речі, є єдиним гравцем команди, який брав участь в усіх розіграшах чемпіонату району у складі ФК «НИВА» Дашківці. 
Ось у далекому 2007 році ми розпочали перші кроки по об’єднанню на рівні проведення чемпіонату Вінницького ра-йону з футболу, участь в якому брали команди Літинського, Тиврівського, Липовецького районів. Так би мовити, своєрідна «децентралізація футбольна», яка в подальшому переросла в реальну.
Сьогодні моя Батьківщина, село Дашківці, де я народився і виріс, стало частиною великого Вінницького району, та незабаром, 25 жовтня 2020 року, ввійде до складу Якушинецької об’єднаної громади.
Ті виклики, що очікують в рамках територіальної реформи, є досить болючими для більшості громад. Деякі втратять статус адміністративного центру, а інші навпаки здобудуть його. Для себе я прийняв рішення балотуватись від ВО «Свобода» до Якушинецької ОТГ, куди разом зі мною ідуть досвідченні підприємці, керівники господарюючих суб’єктів, адвокати, викладачі. Той життєвий досвід який я здобув протягом двох скликань у Вінницькій районній раді є неоціненним і має принести свій вклад в розвиток Якушинецької ОТГ. 
Якушинецька ОТГ є досить успішною на сьогодні громадою, але й приєднані території не йдуть до неї, як то кажуть, «без приданого». До прикладу моя Дашківська громада у випадку приєднання збільшить скарбницю громади орієнтовно на 10-12 млн. грн., а це вже солідний ресурс для розвитку. 
Однак маю бажання, і бачення іншого розвитку громади, тому що деякі рішення, м’яко кажучи, ухвалюються всупереч інтересам громади, а отже там існують якісь «договорняки». На моє перекона-ння, розвиток громади має бути понад усе, навіть понад власні інтереси керівництва та депутатського корпусу, адже всі народні обранці, це слуги народу, а не навпаки. 
Вважаю, мій обов’язок українця - не бути пасивним у час змін. 
 
Із повагою до жителів
територіальної громади Вінницького району,
депутат Вінницької районної ради,
член фракції 
ВО «СВОБОДА» Борис Саюк.
 

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація