Бюджет поділили, а чи знають на місцях, як?

05.04.18

На початку березня районна рада на позачерговій сесії розділила вільний залишок коштів. У нотатках по галузях розповім, яка скільки отримала. Щоб більша кількість читачів мене зрозуміла, буду спрощувати терміни, простіше кажучи, писати і розповідати простими словами. Тобто районна рада розподілила додаткові кошти у сумі приблизно 23 млн. грн. Куди ж по галузях у відсотках скільки направили? 

Найбільшу кількість коштів вже традиційно – 62, 5 % отримала галузь освіти. Це капітальні і поточні ремонти в школах, садочках. Різноманітне придбання оргтехніки і меблів для освітніх закладів. Не розписуючи заходи до незначних, зазначу, що коштів на будь-які виплати і компенсації педпрацівникам або техперсоналу тут немає.
Далі з відсотком 13,7 отриманих коштів – галузь культури. Ремонти в закладах культури. Придбання музичного обладнання, оргтехніки для клубів і бібліотек та інше... 
Соціальний захист, це різноманітні виплати пільговим категоріям населення, певні компенсаційні виплати, в тому числі депутатський фонд, у нас на третьому місці з відсотком 6,3. 

5,6 % - отримали від розподіленої суми сільські ради на підтримку і будівництво своєї інфраструктури. В основному це допомога на облаштування водогонів, свердловин, вуличного освітлення. 
4.4 % - одержали органи виконавчої влади на здійснення своїх повноважень. Це кошти з програм органів державної влади, фінансування яких повинно здійснюватися з державного бюджету. Однак, як завжди, грошей на утримання органів державної влади недовиділяють, тому є можливість довиділення з місцевих бюджетів. Це і райдержадміністрація, і пожежники, і поліція, і служба безпеки.

4,1 % - це шосте місце, отримала галузь медицини. Зазвичай медицина на другому або на третьому місці з виділення коштів. Можливо, цього разу дана ситуація пов’язана з тим, що є надія отримати значні кошти на ремонти закладів охорони здоров’я з державного бюджету, за підтримки народних депутатів, як це було минулого року.
На останньому місці з відсотком 3,4 - кошти на утримання закладів, приміщень і майна спільної власності територіальних громад. Поточні ремонти приміщень районної ради, терцентру  і т. ін.

Хоча запитів і прохань було на загальну суму близько 63 млн. грн., намагались нікого не обділити і не забути. Тепер завдання розпорядників фінансів - встигнути освоїти, а по-простому витратити ці кошти за призначенням. Це теж добрий кусок роботи, адже багато хто знає, що минулого року були випадки, коли гроші не встигали витратити і розпочинали ремонти систем опалення із запізненням восени, при тому, що фінанси, як і зараз, виділялись ще у березні.
Зрозуміло, що всі заклади і освіти, і культури, і охорони здоров’я, на які будуть витрачені кошти, знаходяться в населених пунктах Вінницького району. Тепер про те, на які території, у розрізі географії, скільки піде коштів. 

Гроші, що виділялись, «ощасливлять» двадцять населених пунктів. Сума, яка піде на місця – 70% від загальної розподіленої. Тринадцять сільських рад з двадцяти, отримають до двох відсотків, їх називати не буду.  Краще про тих, хто отримає більш ніж два відсотки. Сосонка – 35,2%, Агрономічне – 14,4%, Малі Крушлинці – 10,4%, Великі Крушлинці – 9,0%, Стадниця – 7,7%, Стрижавка – 6,8%, Іванівка – 3,7%. 

Когось наведена мною інформація порадує, когось може засмутити, хтось візьме її до відома. У когось будуть претензії, у когось пропозиції на майбутнє. Одне знаю точно: люди повинні більше знати про роботу органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, тому що такі рішення розробляються, ухвалюються і виконуються спільно. Зазначене рішення і цифри є на сайті районної ради, однак розібратися простій людині не фахівцю у тому вигляді, як на сайті, буде дуже тяжко. Тому і намагався полегшити і спростити Вам роботу і довести до більш широкої аудиторії, на мою думку, корисну інформацію.    

Чекаю Вашої думки, критики, запитань за адресою: м.Вінниця, Хмельницьке шосе, 17, голові Вінницької районної ради Сітарському С.М., електронна адреса: vssm68@gmail.com. Голова Вінницької районної ради, член «ВО Батьківщина».

 

За матеріалами Вінницької
регіональної газети 
"Подільська зоря"

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація