Сьогодні в Україні відзначається День Державного Герба України!

19.02.21
Сьогодні в Україні відзначається 29 річниця затвердження тризуба як державного символу України. 19 лютого 1992 року, Верховна Рада України ухвалила Закон про Малий Державний Герб України - золотий тризуб на блакитному фоні -  затвердивши як символ держави родовий знак Рюриковичів. Це не тільки офіційний символ України, присутній на печатках і штампах, це один із чотирьох офіційних символів поряд з Прапором, Гімном і Конституцією, який презентує певну країну як суверенну незалежну державу. Він є обов’язковим елементом Великого Державного Герба разом із так званим «Руським левом» – символом Галицько-Волинської держави – і «Козаком з мушкетом» – символом Війська Запорозького Низового. Великий Герб України досі знаходиться у стадії розробки. На сьогодні до Верховної Ради України подано кілька варіантів законопроєктів.
 
Тризуб є стародавнім символом, який зустрічався на нашій території з найдавніших часів і шанувався як магічний знак свого роду, оберіг. У вигляді державної символіки він використовувався князями часів Київської Русі, став Державним Гербом УНР, у ХХ ст. як символ репрезентував різні політичні організації. Ставши Державним Гербом сучасної України тризуб символізує тисячолітній зв’язок поколінь та прагнення народу до власної державності. 
 
Державний Герб України складається з Малого та Великого Гербів.  Малим Державним Гербом України є золотий тризуб на блакитному фоні, затверджений Верховною Радою України 19 лютого 1992 р. Великий Герб України знаходиться ще у стадії розробки. 
 
Тризуб має тисячолітню історію. У давні часи це був знак Рюриковичів, пізніше він став гербом УНР як символ соборності українських земель. В XX столітті тризуб уособлював боротьбу українців за незалежність та був заборонений Радянським Союзом. 
 
24 червня 1991 року був оголошений конкурс щодо створення Державного герба. Жюрі розглянули понад 200 варіантів, серед яких 192 містили різні зображення тризуба. В конкурсі перемогла робота історика-геральдиста Андрія Гречила та художника Івана Турецького в стилі князя Володимира, адже саме він об'єднав українські землі.
 
Пишаємося своїми національними символами, традиціями, культурою та людьми. Будьмо гідними нашої історії і тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні!
 
Варто пам'ятати:
 
- Тризуб має тисячолітню історію. У давні часи це був знак князівського роду Рюриковичів – правителів Русі.
- У часи Української Народної Республіки Тризуб затверджено державним гербом України, що підкреслює спадкоємність із попередніми періодами української історії.
- У ХХ столітті Тризуб став символом боротьби українців за незалежність. Радянська тоталітарна система затаврувала його як “націоналістичний знак”. Використання Тризубу в СРСР заборонялося, “винуватців” жорстко карали.
- Відновивши незалежність у 1991 році та обравши Тризуб державним гербом, Україна продемонструвала наслідування традицій Української Народної Республіки.
- Російська агресія в Криму і на сході України розпочалася із знищення Тризуба як маркера української ідентичності.
- Тризуб об’єднує українських патріотів, які сьогодні захищають наш суверенітет і територіальну цілісність України.
- Для українців у всьому світі Тризуб символізує зв’язок із Батьківщиною.
 
Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація