17 травня - Всесвітній день вишиванки! Вшановуй традиції - одягни вишиванку!

17.05.18

 

17 травня 2018 року в Україні відзначають День вишиванки – свято національної єдності, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння національного вишитого одягу та об’єднати українців.

 

Це не постійна дата свята, бо постійною є третій четвер травня. Це свято не закріплюється за однією датою, аби вона якогось року не припало на вихідний день. Важливо, аби День вишиванки завжди відбувався у робочий день, адже в цьому суть – свято не заради свята чи параду, а захід, який доводить, що вишиванка – абсолютно органічна частина життя українців, і у вишиванці вони ходять на роботу чи навчання.

Багато українців не знають історію і значення вишиванки, а також чому слід її носити. Однак з допомогою свята у громадян є можливість розширити свої знання про таке чудове оздоблення одягу, яке завжди має своє певне значення і символи.

Основною традицією в цей день є носіння вишиванки. Починаючи від шкіл і закінчуючи закладами, де працюють дорослі, багато хто намагається долучитися до торжества і показують це саме одягаючи вишиванку.

Свято за більш ніж 10 років набуло великих масштабів, його стали відзначати далеко за межами нашої країни. До акції святкування приєдналися понад 60 країн по всьому світу.

Як стверджує організатор свята, ядром поширення свята є українська діаспора. Багато іноземців в цей день одягають вишиванки, щоб показати солідарність з Україною. Наприклад, у 2016 році прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо в це свято провів у парламенті цілий день в вишиванці.

Також підхопили відносно нове свято і  за кордоном. Вишиті сорочки у третій четвер травня можна побачити в Нью-Йорку, Торонто, Парижі, Лондоні та інших великих містах.

Вишиванка  вражає своєю красою весь світ і це зовсім не перебільшення. Всесвітньовідомі актори, музиканти, моделі  уже давно мають в гардеробі модний одяг з українським орнаментом. Сорочка мала для наших предків магічний, релігійний зміст. З нею було пов’язано багато  вірувань. Кожен символ та колір ніс сакральне значення, як і те, хто вишиває сорочку, з яким настроєм та думками. Вона і зараз слугує власникові оберегом. Українці вірили, що сорочка може безпосередньо вплинути на долю того, хто її носить.

17  травня 2018 року закликаємо всіх мешканців Вінницького району одягнути вишиванку на роботу, навчання чи прогулянку, проявити свою національну свідомість

 

Повернутись
Голова районної ради
Закревська Тетяна Петрівна

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація