Депутатська сторінка

01.02.2017р.

Хіба ревуть воли, як ясла повні ?

26 січня 2017 року відбулась 22 сесія 7 скликання Вінницької районної ради, яка викликала чималий  інтерес серед жителів територіальної громади Вінницького району. Це й не дивно, адже на розгляд сесії планувалось винесення як бюджетних питань, так і питань матеріального заохочення керівництва району, ну і «скандальне» питання Сосонського кар’єру.

Що стосується кар’єру, на превеликий жаль земельна комісія районної ради вкотре не зуміла зібрати кворум, а тому. відповідно до регламенту районної ради, це питання не могло бути винесено на розгляд депутатського корпусу в сесійну залу.

Інші питання, як в подальшому виявилось, носили дискусійний характер і не тільки. Фракція ВО «Свобода», а саме депутат Борис Саюк запропонували розглядати питання преміювання голови Сітарського С.М. та заступника районної ради  Плакиди О.О. після розгляду соціально-важливих питань, таких, як ухвалення районних програм, змін до бюджету району, виділення коштів для перекриття школи в с.Сокиринці, яка уже більше місяця стоїть без даху.

Чому ВО «Свобода» вимагала такої послідовності розгляду питань, то це пов’язано із тим, що двічі на позачерговій сесії районної ради 05 січня та 12 січня «коаліційні депутати», такі як голова фракції БПП «Солідарність» В.Б.Шмігель, голова районної організації БПП «Солідарність» В.Ю.Павловський та інші провладні депутати не з'явились, при тому, що ініціювала скликання позачергової сесії саме Вінницька районна державна адміністрація – виконавча гілка влади, яку і презентують в раді ці депутати. Місяць невирішеними залишалось питання виплати заробітної плати вчителям в Вороновицькій та Сокиринецькій ОТГ, а також перекриття даху в школі в с.Сокиринці.

То ж, на переконання фракції ВО «Свобода», в першу чергу потрібно вирішити питання життєдіяльності району, а вже потім собі призначати річні премії та доплати. Однак, «стійка більшість» пропозиції фракції ВО «Свобода» ігнорує.

В подальшому, під час розгляду питання «Про внесення змін до Районної комплексної Програми «Майбутнє Вінницького району - в збережені здоров’я громадян» на 2016-2020 роки, депутатами від ВО «Свобода» виявлено, що передбачено виділення коштів на навчання студентів у Вінницькому національному медичному університеті ім..М.І.Пирогова за рахунок місцевого бюджету. Депутат Борис Саюк вніс пропозицію, щоб визначати таких студентів виключно на відкритому конкурсі серед дітей, які навчаються у медичному університеті, з числа жителів Вінницького району.

Однак, цю ініціативу не сприйняв голова фракції БПП «Солідарність» В.Б.Шмігель, з його слів «ми вчили дітей до цього, і будемо це робити без всяких положень і конкурсів». В той час, коли в державі відбуваються прозорі публічні конкурси на різноманітні посади, закупівлі проводяться із застосування системи ПРОЗОРО, лише чомусь у Вінницькому районі відбір студентів для навчання у Вінницькому НМУ ім..М.І.Пирогова має відбуватись «за сімома замками».

Відповідь на це дуже проста. Виявляється, що однією із студентів, за яку платить район із бюджету є онука заступника голови районної ради, депутата від БПП «Солідарність» О.О.Плакиди. Так ось, де собака зарита!!! Публічний конкурс може позбавити цю студентку бюджетного фінансування її освіти, адже прозорий конкурс не гарантує їй місце серед трьох щасливчиків. І виходить, що фракція ВО «Свобода» своїм положенням позбавляє додаткових 25 000 грн. щорічно сім'ю Плакиди, а це вже неподобство. Як же так?  І не важливо, що в минулому році працівниками правоохоронних органів складено протокол про вчинення корупційного діяння на Плакиду О.О. щодо конфлікту інтересів. До слова, суд поки що ще не оштрафував депутата від БПП «Солідарність» Плакиду О.О.

Ну що ж, не хочуть депутати від фракції БПП «Солідарність» жити по-новому,  а тому в бюджеті району вбачають засіб для власного збагачення. І напевно, депутат Шмігель В.Б. в ілюзіях ще перебуває на посаді голови райдержадміністрації, керує районом, ділить бюджет, але це вже далеко не так.

І на останок, питання поділу Вінницької області на госпітальні округи викликало також бурхливе обговорення серед депутатського корпусу. Медична реформа, яку започаткували в 2012 році – це геноцид українського народу, який продовжує і сьогодні діюча влада. ВО «Свобода» весь час виступала проти так званої медичної реформи тоді і тепер, і коли стояло питання про передачу Вінницької центральної районної лікарні лише один депутат районної ради 6 скликання Борис Саюк (ВО «Свобода») виступав проти цього, натомість депутат Шмігель В.Б. підтримував медичну реформу. Такі у нас в районі «пристосуванці», вірою і правдою служать політичному режиму, що перебуває при владі.  

Голова прес-служби
Вінницької ОО ВО «Свобода»
Віталій Казаков

12.04.2016р.

Чи покарають «фальсифікаторів» виборів у с.Агрономічному?

8 квітня 2016 року відбулась позачергова 7 сесія Вінницької районної ради, яка вперше проходила із застосуванням електронної системи голосування «Віче», і всі рішення приймались шляхом поіменного голосування, а також здійснювалась її он-лайн трансляція на сайті районної ради.

Один із моїх депутатських запитів  викликав жваве обговорення в сесійній залі. Цей запит адресований Прокурору Вінницької місцевої прокуратури відносно інформування депутатського корпусу, а також жителів територіальної громади Вінницького району відносно розслідування кримінального провадження по факту підробки виборчого документа в с.Агрономічне.

Нагадаю, що 25 жовтня 2015 року відбулись чергові вибори депутатів місцевих рад усіх рівнів.

На теренах Вінницького району мав місце факт спотворювання результатів виборів до Вінницької обласної Ради, а саме, відбулася фальсифікація виборчого протоколу  по округу №9 до Вінницької облради.

Відповідно до рішення суду, Вінницька районна виборча комісія перерахувала голоси виборців за кандидатів від різних політичних партій до Вінницької обласної ради на виборчій дільниці села Агрономічне. Невідповідності знайшли. За кандидата  від ВО «Батьківщина» Ігоря Вернигора, проголосували не 524 (а саме такі дані були в протоколі райвиборчкому), а лише 325 виборців.

12 листопада 2015 року  внесено до Єдиного реєстру досудового розслідування провадження за фактом підробки виборчого документа, а саме протоколу дільничної виборчої комісії у селі Агрономічне Вінницького району про підрахунок голосів виборців з виборів депутатів Вінницької обласної ради по територіальному округу 9.

Ця інформація постійно була у ЗМІ щодо того, що один із кандидатів від ВО "Батьківщини" звинувачував іншого кандидата у підробці голосів. Цей один із кандидатів звернувся до Адміністративного суду, і у суді підтверджено факт того, що має місце два протоколи з підрахунку голосів. Із приводу цього внесено ці відомості до Єдиного реєстру і проводиться досудове розслідування.

Наслідки розслідування кримінального провадження за даним фактом суспільству не відомі. Чи дійсно покарані винні особи у фальсифікації виборів, адже безкарність таких суспільно-небезпечних діянь після Революції гідності не повинна залишатись поза увагою.

І як не дивно, перші два депутатські запити підтримані всім депутатським корпусом, а ось щодо фальсифікації виборів в с.Агрономічне, фракція ВО «Батьківщина» м’яко кажучи «сховала голову в пісок», надавши лише три голоси в підтримку цього депутатського запиту, решта шість присутніх депутатів  від цієї політичної сили «утримались» (з результатами голосування можна ознайомитись за посиланням http://vinrayrada.gov.ua/diyalnist-rajonnoi-radi/7-sklikannya/7-sesiya-pozachergova/ ), а отже, їм нецікаво то, хто ж на справді «сфальсифікував» виборчий протокол в с.Агрономічному, та чи будуть покарані винні у цьому злочині ?

Депутат Вінницької районної ради
від ВО «СВОБОДА»                                                                                                    Борис САЮК

 

09.04.2015р. 

Об'єднання територіальних громад –

лише за згодою місцевих мешканців

ВО "Свобода" категорично засуджує спроби влади адміністративними методами змусити місцеві громади до об'єднання. Такі дії є черговою профанацією реформ і за суттю не мають нічого спільного з посиленням місцевого самоврядування та децентралізацією.

Ухвалений парламентською коаліцією закон "Про добровільне об'єднання територіальних громад" не передбачає обов'язковості проведення місцевого референдуму під час об'єднання громад. Це створює можливості для тиску обласних і районних державних адміністрацій на місцевих депутатів та ігнорування позиції та інтересів місцевої громади в процесі об'єднання. Саме тому "Свобода" наполягає на обов'язковості місцевого референдуму з цього питання. Рішення про об'єднання громад мають ухвалювати всі мешканці громад, а не лише, часто корумповані, місцеві ради.

Згідно з ухваленою урядом Яценюка "Методикою формування спроможних територіальних громад", саме обласні державні адміністрації розробляють так званий "перспективний план" об'єднання громад, а Кабінет Міністрів його остаточно затверджує. Таким чином, уряд планує зверху нав'язати місцевим громадам єдину модель об'єднання, що не залишає для громад альтернативного вибору. Такий централізований підхід до питання об'єднання місцевих громад не відповідає риториці про децентралізацію, яку ми постійно чуємо від влади.

Урядова "методика формування спроможних громад" передбачає кількаразове укрупнення місцевих громад з тим, що в об'єднану громаду увійдуть населені пункти, які розташовані за 20-25 км від її адміністративного центру. Саме в цьому центрі мають надаватися більшість публічних послуг, включно з первинною медициною та початковою і середньою освітою. Така модель соціального розвитку територій створює загрозу прискорення занепаду малих сіл та погіршення умов життя сільського населення.

Ще в кінці минулого року уряд Яценюка та парламентська коаліція п'яти фракцій ухвалили зміни до Бюджетного кодексу, які фактично змушують місцеві громади до об'єднання. Цими змінами села, селища, малі міста були позбавлені найвагомішого джерела бюджетних доходів – податку на доходи фізичних осіб, який становить більше 70-80% надходжень місцевих бюджетів. Водночас об'єднаним громадам обіцяно 60% цього податку. Такі дії влади нагадують методи большевиків, які відбирали у селян їхній врожай, аби змусити вступити в колгоспи.

"Свобода" вважає, що об'єднання місцевих громад має відбуватися виключно за згодою і в інтересах їхніх мешканців шляхом проведення місцевого референдуму та сприяти розвитку соціально-економічному розвитку цих територій, зокрема покращенню якості адміністративних і соціальних послуг, які надаються владою та бюджетними установами на місцевому рівні. Тільки за таких умов концепцію добровільного об'єднання громад як спосіб посилення їхньої соціально-економічної спроможності може бути реалізовано.

Борис Саюк
депутат Вінницької районної ради
від ВО «Свобода»

 

29.07.2014р. 

  «Перевибори  парламенту – це вимога Революції гідності»

Перевибори цього парламенту – це вимога Революції гідності, яку підтримують більшість українців. Політики зобов'язані виконати цю вимогу.

На минулому тижні фракція ВО "Свободи" у Верховній раді України  ухвалила рішення про вихід із коаліції з єдиною метою - створити правові підстави для проведення дострокових виборів парламенту. 

Згідно зі ст. 90 Конституції України, припинення діяльності парламентської коаліції та її не утворення в парламенті впродовж місяця є правовою підставою для дострокового припинення повноважень Верховної Ради та проведення дострокових парламентських виборів.

Перевибори цього парламенту – це вимога Революції гідності, яку підтримують більшість українців. Політики зобов'язані виконати цю вимогу. Нинішній парламент, в якому більшість голосів належить колишнім "регіоналам" і поплічникам Януковича, є головною загрозою в Україні, яка може призвести до реваншу минулого корупційно-олігархічного режиму та капітуляції перед вимогами Путіна. Перевибори дозволять очистити парламент від колишніх поплічників Януковича, ставлеників олігархів і агентів Кремля, комуністів та "регіоналів", які саботують ухвалення законів у царині протидії російській агресії та проведення люстрації влади.

Я, як помічник народного депутата від ВО «Свобода» Олексія Фурмана, неодноразово відвідував засідання українського парламенту. Мені було дуже дивно і боляче спостерігати як народні обранці провалюють ключові законопроекти, що внесенні до порядку денного, і які конче необхідні для очищення суспільства від зрадників національних інтересів та  корупціонерів.

Зокрема, цей парламент провалив ухвалення таких ключових  законопроектів:

- Про люстрацію влади та правоохоронних органів – №4570, №4828,
- Про відкриття реєстрів прав власності на нерухоме майно – №4728,
- Про заборону комуністичної ідеології – №3530,
- Про повернення капіталів з офшорів – №1248,

Дострокові вибори парламенту – це єдиний спосіб для українців делегувати у Верховну Раду сильну проукраїнську більшість.

Як заявив  народний депутат України від ВО «Свобода» Олексій Фурман: «В умовах загрози національній безпеці чинний парламент зобов'язаний продовжити свою роботу до часу обрання нового складу Верховної Ради. "Свобода" вимагає провести дострокові вибори парламенту за пропорційною системою з відкритими партійними списками. Ми внесли на розгляд парламенту відповідний законопроект N4906-2 і звертаємося до всіх депутатів парламенту з проханням його підтримати. Відкриті виборчі списки дозволять українцям безпосередньо впливати на формування персонального складу народних депутатів і значно зменшити корупційні та адміністративні ризики, які притаманні змішаній системі виборів. У разі збереження чинної змішаної системи виборів, впровадженої під вигоду режиму Януковича, радикальне якісне оновлення парламенту зреалізувати буде практично неможливо».

Щодо заяви А.Яценюка відносно відставки Уряду, то ВО "Свобода" не підтримує рішення Яценюка про відставку уряду і вважає його невчасним.

В умовах війни, Україна як ніколи, потребує сильного  уряду. Уряд не використав усіх можливостей для пошуку спільного рішення та здобуття підтримки своїх законопроектів у коаліції, яка обрала Яценюка Прем'єром. Причиною такої заяви Прем'єра стала не підтримка урядових законопроектів щодо змін до бюджету країни. 

Якщо ми поглянемо у внесений до парламенту законопроект щодо зміни до Закону України «Про державний бюджет України на 2014 рік», то цим урядовим законопроектом було передбачено відправлення в двомісячні не оплачуванні відпустки усіх бюджетників, а це та категорія яка сьогодні на рівні районних управлінь та відділів   отримує 1200 – 1400 грн. заробітної плати, і в переддень Першого вересня їм фактично не буде за що відправити дітей до школи.

ВО «Свобода» виступає за соціальну справедливість, багаті мають платити набагато більше ніж пересічні громадяни.

В час, коли українські військовослужбовці, працівники правоохоронних органів та інші учасники бойових дій на Сході України, ризикуючи життям героїчно захищають Україну від терористів та військової агресії, виникає необхідність пошуку додаткових джерел наповнення державного бюджету для зміцнення військового потенціалу та обороноздатності країни.

У зв’язку з цим, народними депутатами від ВО «Свобода» внесено на розгляд Верховної Ради України  законопроект, яким  пропонується одноразово справити воєнний збір з платників податку, майновий стан і доходи яких згідно податкової декларації за 2013 рік перевищують 500 тис. грн., для них ставка податку становить 10 відсотків об’єкту оподаткування, визначеного статтею 163 Податкового  Кодексу, для платників податку, майновий стан і доходи яких згідно податкової декларації за 2013 рік перевищують 500 тис. грн.; 15 відсотків об’єкту оподаткування, майновий стан і доходи яких згідно податкової декларації за 2013 рік перевищують 1 млн. грн.; 20 відсотків об’єкту оподаткування,  для платників податку, майновий стан і доходи яких згідно податкової декларації за 2013 рік  перевищують 10 млн. грн.; 25 відсотків об’єкту оподаткування, для платників податку, майновий стан і доходи яких згідно податкової декларації за 2013 рік  перевищують 100 млн. грн.

На моє переконання, усі законодавчі ініціативи, які спрямовані на наповнення дохідної частини державного бюджету мають бути негайно розглянуті парламентом найближчого сесійного засідання. І не потрібно дивитись чи це урядовий законопроект чи це законопроект внесений окремими народними депутатами.

До часу ухвалення Верховною Радою рішення про відставку уряду Прем'єр-міністр не може бути звільнений від своїх повноважень та передавати свої обов'язки будь-кому іншому. Новий уряд України буде сформований новим парламентом, обраним за результатами голосування українців на дострокових парламентських виборах.

Борис Саюк
депутат Вінницької районної ради
від ВО «Свобода»

24.07.2014р. 

Обіцяв, але не виконав: саме так вчинив з жителями с. Лисогора вінницький підприємець, власник ПП "Володимирський масив" Володимир Скомаровський

А справа полягає ось у чому.  

Ще у далекому 2007 році вінницький підприємець Володимир Скомаровський став власником колишнього цегельного заводу на території села Лисогора. Згодом, маючи наміри змінити цільове призначення та приватизувати шляхом викупу земельну ділянку, на якій розташовані цегельний завод та кахельний цех, він звернувся до Ксаверівської сільської ради з відповідним клопотанням. Окрім того Скомаровський В.В. виявив бажання отримати в оренду об'єкт водного фонду. Протягом 2008 року Ксаверівська сільська рада, не зволікаючи, задовільнила усі економічні інтереси Скомаровського В.В., в тому числі, закрила частину існуючого кладовища, незважаючи на брак землі для поховання мешканців села. Згодом, за ініціативи уже спочилого у Бозі голови сільської ради Мельника В. Г. та ПП «Володимирський массив» за згодою його власника Скомаровського В.В. відбулось укладання інвестиційної угоди між підприємством «Володимирський масив» та Ксаверівською сільрадою. Суть угоди полягала у фінансовій підтримці соціально-економічного розвитку Лисогірської громади, в тому числі в будівництві храму Св.Кирила та Мефодія та облаштування дороги з твердим (асфальтним) покриттям до села Лисогора протягом терміну дії угоди. Саме угода та висока ділова репутація Скомаровського В.В. були вирішальними у справі підтримки економічних інтересів депутатами сільради.

Минув час, але, на превеликий жаль, вирішення питань, передбачених інвестиційною угодою з певних причин не відбувається. Водночас, є ряд на нашу думку об'єктивних обставин, викликаних соціально-економічною скрутою у державі та, з іншого боку, існує незрозумілий громаді процес затягування виконання зобов'язань, взятих на себе добровільно, за власною ініціативою, небажання та ігнорування запрошень на зустрічі з громадою, нехтування Законами України «Про звернення громадян».

Не зважаючи на численні звернення мешканців с.Лисогора та депутата районної ради Мельника О.В., підприємець Володимир Скомаровський продовжує ігнорувати всі звернення і навіть не намагається щось зробити.

У зв'язку з цим, депутат Вінницької районної ради 6 скликання Олександр Мельник 10 липня 2014 року звернувся на черговій 30 сесії районної ради 6 скликання за дорученням зборів громадян села Лисогора Вінницького району та релігійної громади Св.Кирила та Мефодія, що зареєстрована в селі Лисогора до всього депутатського корпусу з проханням підтримати його депутатський запит на адресу ПП «Володимирський квартал» та його власника Скомаровського В.В., а також звернення до прокуратури Вінницького району в частині невиконання Скомаровським В.В. вимог чинного законодавства при розгляді колективних звернень громадян. Депутати підтримали депутатський запит, який направлено до Скомаровського В.В. та до прокуратури.  

Про подальшу долю запиту, дії чи бездіяльність отримувачів запиту Вінницька районна рада буде інформувати територіальну громаду.    

 

24.07.2014р. 

Питання Концерну "ПОДІЛЛЯ" розглядається на рівні Верховної Ради України

6 червня 2014 року народний депутат України, голова Вінницької обласної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олексій Фурман з трибуни парламенту скерував депутатський запит щодо порушення Концерном "Поділля" своїх зобов'язань перед територіальною громадою Вінницького району Вінницької області.

"До мене, як Народного депутата України, надійшло звернення від жителів Вінницького району, які обурені тим станом справ, що склалися внаслідок підписання Інвестиційного договору на реалізацію проекту комплексної забудови житлового району "Академічний" між Вінницькою районною радою та Концерном "Поділля" від 14 березня 2007 року. Я добре пам'ятаю як керівник Концерну "Поділля" Тимофій Гіренко наполегливо переконував депутатський корпус про необхідність піти йому на зустріч і включити в межі населеного пункту 85 га земель Вінницького району. Своєю чергою, пан Гіренко взяв на себе зобов'язання придбати для районної лікарні рентген-апарат вартістю 400 тисяч грн., здійснити корегування проєктної документації школи, виготовити проєкт змін меж населеного пункту, і найголовніше, – безоплатно передати Вінницькій районній раді приміщення на 500 кв. м. Свої зобов'язання частково Концерн "Поділля" виконав, але не передав безоплатно територіальній громаді Вінницького району 500 кв. м. нежитлового приміщення", – зазначив у своєму виступі свободівець Олексій Фурман.

"Ставши депутатом Вінницької обласної ради від Партії регіонів Тимофій Гіренко почав закидати районну раду листами, в яких вимагав розірвати інвестиційний договір, мотивуючи тим, що той є незаконним. Чомусь громада "регіоналу" була потрібна лише на стадії ухвалення рішення, а коли вона заявила про своє право на отримання нежитлового приміщення відповідно до договору, то її інтереси виявились поза законом. На цьому Тимофій Гіренко не зупинився. У 2009 році на підставі розпорядження Вінницької РДА в оренду терміном на 49 років Товариству "Марвін" було передано земельну ділянку площею 37,8 га, орендна плата за яку складає 8176 грн. Цинічним є те, що вартість оренди може бути переглянута лише через 10 років. Варто зауважити, що засновником ТОВ "Марвін" виступає ТОВ "БМУ-3", де директором є Тимофій Гіренко. Землі, що передані в оренду, з 1994 року використовувалися для ведення городництва пільговими категоріями громадян, а їх таких 835 осіб. Отримавши більше 123 га земель Вінницького району, Концерн "Поділля" не в змозі виконати своє зобов'язання та надати 500 кв. м нежитлового приміщення, щоб передати його територіальній громаді Вінницького району", – заявив Олексій Фурман.

Свободівець звернувся до Державної сільськогосподарської інспекції України та Генеральної Прокуратури України з вимогою провести об'єктивну перевірку усіх рішень, ухвалених на користь Концерну "Поділля", ТОВ "БМУ-3" та ТОВ "Марвін".

Повідомляємо, що за той час, що минув, Народний депутат отримав відповідь від Державної інспекції сільського господарства України, в якій повідомлено про виявлені порушення вимог законодавства при видачі головою Вінницької районної державної адміністрації розпорядження "Про передачу в оренду земельної ділянки ТОВ "Марвін" для ведення підсобного господарства на території Якушинецької сільської ради, за межами населеного пункту". У зв'язку з цим прокуратурою області подано позовну заяву щодо визнання незаконним вищевказане розпорядження голови Вінницькрї районної державної адміністрації, недійсним договір оренди землі, укладений між Вінницькою районною державною адміністрацією і ТОВ "Марвін", а також зобов'язання товариству повернути земельну ділянку площею 36,3506 га в користування держави. По даному питанню ухвалою Господарського суду Вінницької області справу прийнято до судового провадження. На даний час остаточного рішення суду не прийнято. Також, отримано відповіді від Генеральної прокуратури України та Прокуратури Вінницької області, в яких повідомлено, що Генеральною прокуратурою доручено проведення перевірки прокурору Вінницької області щодо законності відведення у 2009 році в оренду терміном на 49 років ТОВ "Марвін" земельної ділянки на території Якушинецької сільської ради та невиконання Концерном "Поділля" інвестиційної угоди, укладеної з Вінницькою районню радою. На даний час триває перевірка.  

Сподіваємось, що Народний депутат триматиме дане питання на контролі і зможе вплинути на виконання Концерном "Поділля" взятих згідно Угоди зобов'язань. 

 

24.07.2014р. 

ЗЕМЛЯ І ЛЮДИ

Це словосполучення сьогодні як ніколи актуальне для жителів громади Вінницького району. І дійсно, земля для жителів сіл завжди була, є і буде тим, без чого село перестане існувати взагалі. Тим, хто до неї ставиться бережно з турботою і увагою, хто вкладає свою душу і працю, земля віддячує сторицею. Нині ж у Вінницькому районі відбуваються події які не піддаються розумінню, особливо в період коли люди відчули що вони не порожнє місце, що влада не може чинити будь що не радячись з громадою.

На останній сесії районної ради 10 липня найгострішим із питань був звіт тимчасової комісії райради, котра вивчала питання передавання частини земель до міста Вінниці. Це стосується сіл Якушинці, Вінницькі Хутори, Бохоники, Агрономічне, Стадниці, селища Стрижавка. Здавалось усе просто, очільники міста мотивуючи “дуже секретним” «Генеральним планом розвитку міста», хочуть практично задарма відібрати землі району у власність. А відповідно депутати керуючись своїм статусом, представляючи інтереси сільських громад повинні намагатись мінімізувати втрати земельних ресурсів з максимальною вигодою, якщо вже цей процес є реальністю життя. Але частина депутатів відмовилась підтримати постанову, запропоновану тимчасовою комісією, з висновками щодо недопустимості порушень чинного земельного законодавства та прав органів місцевого самоврядування. До речі  комісія, на чолі з депутатом Борисом Саюком, детально вивчала в яких умовах і за яких обставин приймалися рішення сільськими та селищними радами і запропонувала рішення, яке ставить розгляд зазначеного питання в правове поле. Фракція «Совість України», мотивуючи невідворотністю процесу розширення міста, за постанову не голосувала. У виступах її депутатів лунало, що земля району не потрібна, бо біля трас її неможливо обслуговувати. Цікаво, з якого це часу півтора метрові чорноземи стали громаді обтяжливими.  До речі, очільник фракції Олександр Мельник завжди виступав проти так званого «дерибану землі» очільниками району. Але тоді мова йшла про окремі наділи, а тепер це відчуження, за моїми даними, близько 4000 га. Дивна трансформація чи не так?

Але якщо позиція цієї фракції в цілому всім зрозуміла, адже відомо чиї інтереси так настирливо відстоює «Совість України». То зовсім здивувала позиція голови районної державної адміністрації Віктора Шмігеля, який, не дивлячись на всі порушення норм земельного законодавства і самоврядування, нехтування громадськими слуханнями, здійснення посадових тисків на сільські та селищні ради у прийнятті позитивних рішень у стислі строки, висловився про невідворотність процесу розширення меж міста в історичній перспективі та постанову не підтримав. Відтак для прийняття рішення не вистачило голосів.

Ще одним резонансним питанням є стан виконання угоди між райрадою та Концерном «Поділля» щодо виділення 85 га землі селом Бохоники для ведення житлового будівництва. Навзаєм Концерн зобов’язувався передати 500 кв.м житлової площі для адміністративних будівель району. Наразі, виконавши другорядні умови угоди, “Поділля” ухиляється від виконання головного зобов’язання. Причому, на етапі виділення землі пан Тимофій Гіренко особисто переконував депутатів у доцільності їх дій, а після зведення будівель на чисельні звернення районної ради відповідає відписками. На даний час питання розглядається на рівні Верховної Ради України. Але думаю, що все ж Концерн “Поділля” не стане нехтувати репутацією солідного підприємства і виконає взяті зобов’язання, не доводячи справу до судових розглядів.

Аркадій ВЕРХОВОД, 
депутат Вінницької районної ради, 
фракція ВО «Батьківщина».

 

24.07.2014р.

Рішення про зміну меж населених пунктів мають ухвалювати після широкого обговорення з громадськістю

Усі рішення органів місцевого самоврядування необхідно ухвалювати з дотриманням Закону України "Про доступ до публічної інформації", а їхні проекти оприлюднювати за 20 днів до проведення пленарних засідань місцевих рад. Рішення ж щодо зміни меж населених пунктів слід ухвалювати після широкого обговорення з громадськістю та обов'язкового погодження з усіма територіальними громадами. Про це 10 липня 2014 року на черговій сесії Вінницької районної ради зазначив голова “Тимчасової комісії з вивчення питання щодо погодження передачі земель Вінницького району до міста Вінниця” депутат-свободівець Борис Саюк.

10 липня 2014 року на сесії Вінницької районної ради не було підтримано запропонований проект рішення комісії, котрим рекомендувалося сільським, селищним радам привести власні рішення у відповідність до вимог закону, а також Вінницькій міській раді надати проект зміни меж із відповідними проектами рішень. Крім того, наголошувалося на необхідності проведення широкого громадського обговорення, за наслідками котрого й ухвалити законне рішення щодо погодження передачі земель Вінницького району до міста Вінниця. За відповідний проект рішення проголосували 32 із необхідних для його ухвалення 34 депутатів.

Фракція "Совість України" у районній раді, що контролюється з Вінниці чиновниками міської ради, всіма засобами намагалася заблокувати ухвалення рішення та в повному складі не підтримала цей проект тимчасової комісії. "Депутати районної ради від цієї політичної сили, вочевидь, забули, що вони передусім зобов'язані відстоювати інтереси мешканців району, а не бути слугами своїх "міських покровителів" від однойменної політичної сили. Мандат надали їм виборці району, а не їхні партійні боси з Вінниці", – зазначив свободівець Борис Саюк.

За словами націоналіста – голови комісії, ухвалення важливих для громади рішень має відбуватися прозоро, з широким обговоренням, а не через "коліно". На жаль, після Революції Гідності влада продовжує активно використовувати методи тиску та залякування, тому не можна припиняти роботу з їх викорінення.

 

 

Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація